arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۹۹۳۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۳ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸

وکیل بولتون: موکلم بدون دریافت احضاریه علیه ترامپ شهادت نمی‌دهد

به دنبال درخواست سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا از «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، وکیل وی امروز (پنج‌شنبه) گفت: بولتون علیه «دونالد ترامپ» شهادت نمی‌دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به دنبال درخواست سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا از «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، وکیل وی امروز (پنج‌شنبه) گفت: بولتون علیه «دونالد ترامپ» شهادت نمی‌دهد.

به گزارش آسوشیتدپرس، بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید با مصاحبه داوطلبانه در مورد استیضاح علیه ترامپ موافقت نمی کند.

"چارلز کوپر" وکیل بولتون در همین زمینه گفت: کمیته های تحقیق استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان از بولتون خواسته‌اند که هفته آینده در جلسه پشت درهای بسته حاضر شود.

وی افزود: بولتون بدون دریافت هرگونه احضاریه در این نشست حضور نخواهد یافت.

آسوشیتدپرس دیروز (چهارشنبه) به از نقل از یک منبع آگاه نوشت: سه کمیته مجلس آمریکا از بولتون خواسته‌اند تا هفتم نوامبر (۱۶ آبان) به کنگره رفته و در جلسه‌ای که پشت درهای بسته برگزار می‌شود، شرکت کند.

سه کمیته امور خارجی، اطلاعات و نظارت و اصلاحات که تحقیقات درباره استیضاح ترامپ را انجام می‌دهند، تحت کنترل دمکرات‌ها هستند.

این سه کمیته همچنین «مایکل الیس» و «جان آیزنبرگ» دو عضو فعلی شورای امنیت ملی آمریکا را دعوت کرده‌اند، تا چهارم نوامبر (۱۳ آبان) برای ادای شهادت به کنگره بروند.

قانونگذاران دمکرات پس از آن برای شنیدن سخنان بولتون ابراز علاقه کردند که یکی دیگر از شاهدان پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ اعلام کرد؛ بولتون نیز درباره ارتباطات رئیس جمهوری با اوکراین نگران بود.

یک افشاگر که نام وی منتشر نشده، اخیراً فاش کرد که ترامپ تابستان امسال در تماس تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا درباره عملکرد مالی «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» تحقیق کند.

هانتر بایدن تا چند ماه پیش برای یک شرکت نفت و گاز در اوکراین کار می‌کرد. گفته می‌شود ترامپ از طرح این درخواست ضربه زدن به جو بایدن بوده که رقیب اصلی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به شمار می‌آید. این تماس تلفنی، روند تحقیق در مورد استیضاح ترامپ را کلید زد.

تا کنون شمار زیادی از مقام‌های فعلی و سابق دولتی از جمله وزرای دفاع و خارجه آمریکا برای ادای شهادت در این باره به کنگره دعوت شده‌اند.

مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن در دست دمکرات‌ها می باشد، قرار است امروز (پنجشنبه) نهم آبان به طور رسمی در مورد تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ قطعنامه‌ای را به رأی بگذارد.

بولتون در عرصه سیاست خارجی از جمله کره شمالی، ایران و افغانستان اختلاف‌های شدیدی با ترامپ داشت. ترامپ گفته که او را اخراج کرده، اما بولتون مدعی است که خودش استعفا داده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان