arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۰۹۹۳۵
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۳ - ۰۹ آبان ۱۳۹۸

وزیر صنعت: ۱۰ میلیون نفر به طور مستقیم در بخش صنعت و معدن مشغول به کار هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۱۰ میلیون نفر در کشور به طور مستقیم در بخش صنعت، معدن و تجارت مشغول به کار هستند و شغل‌های دیگر بخش‌ها نیز به تبع این مشاغل ایجاد می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۱۰ میلیون نفر در کشور به طور مستقیم در بخش صنعت، معدن و تجارت مشغول به کار هستند و شغل‌های دیگر بخش‌ها نیز به تبع این مشاغل ایجاد می‌شود.

رضا رحمانی روز پنجشنبه در مراسم آغاز به کار نیروهای جدید شرکت ایران ترانسفو در زنجان با بیان اینکه اشتغال در صنعت و معدن، شغل مولد برای اقتصاد کشور است، افزود: اشتغال جوانان بسیار مهم و از دغدغه های رهبری، رییس جمهوری و اغلب خانواده ها محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه امسال، سال نهضت ساخت داخل و این، راهبرد و هدف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و مورد تاکید رهبری نیز هست، افزود: راهکار حل مشکلات اساسی کشور تمرکز بر ساخت داخل و رفع مشکلات موجود در این مسیر است.

رحمانی تنها مشکل صنعت کشور را تامین نقدینگی عنوان کرد و اظهار داشت: امکانات، منابع و نیروهای جوان، هنرمند و فنی در کشور فراوان است و تعداد مهندسان ایرانی با کشورهای پیشرفته برابری می کند.

وی تاکید کرد: برای رونق تولید باید وجود منابع را باور و برای استفاده از آنها برنامه ریزی لازم و تخصیص بهینه داشته باشیم و تمام نیروها پای کار بیایند.

رحمانی با بیان اینکه ظرفیت های خالی زیادی در صنعت به دلیل عدم تامین نقدینگی وجود دارد، گفت: یکی از این ظرفیت های خالی مربوط به تولید پوشاک است که در این بخش واردات هم داریم اما امسال کارهای خوبی در این صنعت آغاز شده است.

وی به وارداتی بودن الکترود در بخش فولاد اشاره کرد و گفت: به رغم تامین نیاز این محصول به اندازه مصرف ۲ سال آینده، از زمانیکه تحریم های جدید در این بخش اعمال شد واحد تولید الکترود را در کشور راه اندازی کردیم که طی ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد : ما در مقابل تحریم ها، هنر مقاومت داشتیم که به موفقیت رسیدیم و امیدواریم این فرهنگ در کشور جاری شود.

رحمانی به بیانات رهبری مبنی بر مقدس بودن امر تولید اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته به رغم تمام مسایل تحریم و مشکلات اقتصادی، واحدهای صنعتی و تولیدی در استان زنجان کمترین مشکل را داشتند.

وی همچنین بر بومی بودن نیروهای جذب شده در واحدها به خصوص در حوزه معدن تاکید کرد و افزود: گردش مالی شرکت‌ها نیز باید در همان منطقه ای که شرکت یا معدن در آنجا واقع است انجام و تدارکات هم تا حد امکان از همان منطقه تامین شود.

برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، بازید از چند کارخانه در شهرستان زنجان و خدابنده از دیگر برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک‌روزه خود به استان زنجان است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان