arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۰۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۲ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۰

ایرنا: اختلاف هواداران دو نامزد همایش اصولگرایان را به تنش کشید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا نوشت: همایش جبهه متحد اصولگرایان کهگیلویه و بویراحمد به تنش کشیده و سبب شد که وزیر سابق امور خارجه ایران اسلامی تا دقایقی از حاضران در این همایش بخواهد به احترام اصولگرایی سکوت کنند.

در این همایش یکی از حاضران جانباز اعلام داشت از دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه به این همایش آمده از ' متکی ' درخواست وقت کرد که وزیر معزول دولت دهم نیز بعد از حدود 20 دقیقه به درخواست وی پاسخ مثبت داد.

این جانباز با تشریح مطالبی حول محور جبهه متحد اصولگرایی ، از ' متکی ' خواست نسبت به معرفی نامزدهای این جبهه دقت بیشتری به خرج داده شود.

وی در ادامه با طرح این موضوع که چون آقای ' هدایتخواه ' نماینده بویراحمد و دنا در مجالس هفتم و هشتم شورای اسلامی در همایش حضور دارد می خواهم از وی سوال کنم ، شما بگوئید در این چهارسال چه اقدام مفیدی برای رفع مشکل بیکاری جوانان انجام داده اید؟

وی گفت: مگر جمعیت استان ما چند نفر است که مجمع نمایندگان استان نتوانسته اند مشکل بیکاری را رفع کنند؟

با اتمام سوال این جانباز ، ' منوچهر متکی ' دبیر جبهه متحد اصولگرایی قصد داشت پاسخ دغدغه های وی را بدهد اما مجری برنامه، ' فرزاد نجات نیا ' گفت: جناب دکتر فکر کنم در اینجا باید حقی را برای دکتر هدایتخواه متصور شد و وی باید به سوال ارائه شده پاسخ دهد.

مخبر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حالت ایستاده به تشریح عملکرد نمایندگان در این باره پرداخت. هنوز حدود یک دقیقه از سخنان ' هدایتخواه ' نگذشته بود که صدای داد و بیداد اجازه ادامه صحبت ها را به این نماینده مجلس نداد.

معترضان با داد و بیداد اعلام کردند نباید ' آقای هدایتخواه ' صحبت کند و این تبعیض بین وی و ' حاج زارعی ' رقیب هدایتخواه است.

' متکی ' وزیر سابق امور خارجه نیز تا چند دقیقه از معترضین خواست که سرجاهای خود بنشینند و به حرمت جریان متحد اصولگرایی اعتراضی نکنند.

شدت اعتراضات بحدی بود که امکان سخنرانی پی در پی ' متکی ' وجود نداشت و در نهایت ' هدایتخواه ' و ' زارعی ' از هواداران خود خواستند که سرجای خود بنشینند.

حدود 20 دقیقه تنش در سالن شهید ایزدپناه یاسوج اجازه سخنرانی به دبیر جبهه متحد اصولگرایی را ندارد و وقتی فضای جلسه کمی آرام شد وی گفت: من سابقه نمایندگی مجلس را دارم و نباید این فضا سبب دلخوری و گسستگی بین نیروهای انقلابی شود.

متکی با تاکید برایجاد آرامش در بین هواداران هردونامزد انتخاباتی بویراحمد و دنا ، خاطرنشان کرد: ما با ' آقای هدایتخواه ' از مجلس هفتم شورای اسلامی آشنایی داریم و از امروز نیز با ' آقای زارع ' رفاقت را شروع کرده ایم.

صدای سوت ، کف و صلوات در هم آمیخته بود و پایان سخنرانی به شکل مناسب انجام نشد.

متکی با بیان اینکه متاسفانه بیش از 40 نماینده مجلس شورای اسلامی از فیلتر شورای نگهبان عبور نکرده اند و ردصلاحیت شده اند ، یادآور شد: تلاش هایی برای برگزاری نشست هایی با شورای نگهبان در دستورکار جبهه متحد اصولگرایی قرار دارد.

وی گفت: متاسفانه یکی از نمایندگان سابق این استان نیز ردصلاحیت شده که در روزهای شنبه و یکشنبه برنامه های خاصی را در این ارتباط با شورای نگهبان خواهیم داشت.

یک طلبه که به همراه متکی در نشست حضور داشت از پشت تریبون نیز گفت: احساس می کنم کسان دیگری دنبال تنش در این همایش هستند که از اصولگرایان نیستند.

با بالاگرفتن تنش ها، ' منوچهر متکی ' به همراه دو محافظ از درب خروجی سالن با تدابیر امنیتی شدید خارج و اجازه به دیگر افراد داده نشد تا از این درب خارج شوند.

در بیرون سالن ، هواداران نامزدها به تشویق نامزدهای خود پرداختند. ' علیمراد جعفری ' نامزد انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت نیز حضور داشت.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۰۷
6
3
چرا مشکلات خودتون گردن دیگران می اندازید
{احساس می کنم کسان دیگری دنبال تنش در این همایش هستند که از اصولگرایان نیستند }
نظرات بینندگان