کد خبر: ۵۱۲۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۷ - ۲۱ آبان ۱۳۹۸

ظریف با رئیس‌جمهور قزاقستان دیدار کرد

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه عصر امروز در نورسلطان با رئیس‌جمهور قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ظریف با رئیس‌جمهور قزاقستان دیدار کردبه گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه،   «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه در ایستگاه پایانی برنامه‌های خود در نورسلطان، عصر امروز سه‌شنبه با «قاسم ژومارت توکایف» رئیس‌جمهور قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، طرفین در خصوص تازه‌ترین وضعیت روابط دوجانبه، آخرین تحولات برجام و تروریسم اقتصادی آمریکا، همکاری‌های اقتصادی و کمیسیون مشترک دو کشور و نیز تبادل هیات‌های عالیرتبه تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا،  محمدجواد ظریف از دیروز دوشنبه برای شرکت در اجلاس سالیانه «کلوپ آستانه»  و دیدار با مقامات قزاقستان به این کشور سفر کرده است.

وی عصر دیروز در دانشگاه اوراسیا شهر نورسلطان (آستانه) حضور یافت و ضمن بازدید از موزه این دانشگاه دفتر یادبود آن را امضاء و سپس در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه با موضوع «پارادایم‌ها و گفتمان‌های نوین در جهان معاصر»  سخنرانی کرد و در مراسمی عنوان «پروفسور افتخاری»  دانشگاه اوراسیای قزاقستان وزیر امور خارجه اعطاء شد.

ظریف شامگاه دیروز هم با  «مختار تیلوبردی» وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان در یک شام کاری شرکت و درخصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه از جمله کمیسیون مشترک دو کشور، همکاری‌های تجاری و اقتصادی به ویژه در چارچوب خزر، همکاری‌های بندری و حمل و نقل هوایی، همکاری‌های کنسولی، نشست آتی کشورهای عضو روند آستانه و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه  امروز هم به عنوان سخنران ویژه افتتاحیه کلوپ آستانه با موضوع «بایسته‌های یک منطقه امن و با ثبات»  شرکت و سخنرانی کرد.  

نظرات بینندگان