کد خبر: ۵۱۲۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۳ - ۲۱ آبان ۱۳۹۸

رئیس جمهوری لبنان: مطالبات مردم سیاسی شده است

رئیس جمهوری لبنان با بیان اینکه تکاپوی مردم با خواسته های اقتصادی و به دلیل مالیات ها آغاز شد، گفت: مطالبات مردم اکنون سیاسی شده است و دعوت من به تفاهم و گفت وگو بی پاسخ مانده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جمهوری لبنان: مطالبات مردم سیاسی شده استمیشل عون سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "ال بی سی" لبنان، مبارزه با فساد و برطرف کردن مشکلات اقتصادی و تلاش برای ایجاد جامعه مدنی را سه نکته اصلی برای تشکیل دولت دانست و گفت: این سه نکته هنوز فراهم نشده است.

وی تصریح کرد: اعتماد سازی بین دولت و ملت به زمان نیاز دارد و شعار "همه یعنی همه" (شعار معترضان لبنانی) شامل همه مردم می شود و این اشتباه است.

عون ادامه داد: دست های من با تناقضات در حکومت و جامعه بسته شده است و هسته های فاسد نیز همچنان حضور دارند و در این میان برخاستن مرم به مثابه فرصتی برای اصلاحات است؛ این برایم قابل درک است اما قدرت ندارم و به مسئولان کشور گفتم مردم اعتماد خود را از دست داده‌اند و شما باید برای بازیافتن این اعتماد تلاش کنید.

وی گفت: بار دیگر از همه می خواهم تظاهرات خود را یکپارچه کرده و به سمت اصلاحات و مبارزه با فساد و سازندگی کشور گام بردارند.

رئیس جمهوری لبنان افزود: من به دنبال آینده نیستم و هدف مادی ندارم بلکه برای آزادی و حاکمیت کشور مبارزه کردم اما جوابی از مردم نمی بینم.

وی گفت: سختی های زیادی را پشت سرگذاشتیم و منتظر پاسخ مسئولان هستیم تا رایزنی های پارلمانی را آغاز کنیم.

نظرات بینندگان