کد خبر: ۵۱۲۴۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۰۹ - ۲۳ آبان ۱۳۹۸

شهادت ۶ عضو یک خانواده فلسطینی در حمله اسرائیل به غزه

در حمله وحشیانه اسرائیل به نوار غزه یک باب منزل مسکونی تخریب و همه اعضای ۶ نفره خانواده به شهادت رسیدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش شبکه تلویزیونی "فلسطین الیوم"، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در این حمله که چهارشنبه شب صورت گرفت ۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، این افراد در شهر "دیرالبلح" مرکز استانی به همین نام در مرکز نوار غزه به شهادت رسیدند.

در میان این چهار شهید، اسامی دو زن و دو کودک نیز دیده می‌شود.

این حمله زمانی صورت گرفت که منزل غیرنظامیان هدف حمله دو فروند موشک پهپادهای رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

وزارت بهداشت فلسطین، شمار شهدای فلسطینی در حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه را ۳۲ تن و تعداد زخمی‌ها را ۱۰۰ تن اعلام کرد.

این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل متحد چهارشنبه‌شب از رژیم صهیونیستی خواست به نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین پایان دهد.

بدنبال ادامه تجاوزگری رژیم صهیونیستی، حملات جبهه مقاومت علیه مواضع صهیونیست‌ها نیز شدت گرفت بطوری که تاکنون بیش از ۳۶۰ موشک از غزه به سوی شهرک‌های صهیونیستی شلیک شده است.

همچنین حدود ۳۰ درصد از شهرک‌های مجاور نوار غزه از بیم حملات راکتی گروه‌های مقاومت خالی از سکنه شده است و برای دومین روز پی در پی، مدارس، کارگاه‌ها و شرکت‌های اقتصادی اسرائیل تعطیل شدند.

ایران نیز اقدام رژیم اشغالگر قدس در حمله به غزه و ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی را به شدت محکوم و بر ضرورت تعقیب و مجازات اشغالگران فلسطین در محاکم بین‌المللی به عنوان جنایتکاران جنگی تاکید کرد.

ترکیه، اردن، قطر و دیگر کشورهای عربی و اسلامی، حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی و نیز ترور رهبران گروه‌های مقاومت فلسطین را محکوم کردند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان