کد خبر: ۵۱۳۱۰۲
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۰ - ۲۶ آبان ۱۳۹۸

مدارس ۱۰منطقه آموزشی چهارمحال وبختیاری دوشنبه تعطیل است

مدیرکل آموزش وپرورش چهارمحال وبختیاری گفت: به علت بارش برف و برودت هوا و احتمال آبگرفتگی و یخ‌زدگی معابر، مدارس ۱۰منطقه آموزشی استان در روز دوشنبه بیست و هفتم آبانماه تعطیل اعلام شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدارس ۱۰منطقه آموزشی چهارمحال وبختیاری دوشنبه تعطیل استفرحناز قائدامینی یکشنبه شب با اعلام این خبر به رسانه‌های استان افزود: براساس وضعیت مناطق آموزشی و همچنین میزان بارش و هماهنگی با فرمانداری و آموزش وپرورش مناطق، روز دوشنبه مدارس منطقه لاران، فارسان و کوهرنگ در تمام مقاطع تحصیلی در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.

وی گفت: در مناطق شهرکرد، سامان، بن، بروجن، گندمان، بلداجی و کیار نیز تمام مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه اول تعطیل و مقطع متوسطه دوم با یک ساعت تاخیر در مدارس حاضر خواهند شد.

به گفته وی، در بخش ارمند، لردگان، میانکوه، خانمیرزا، فلارد و عشایر نیز تمام مقاطع تحصیلی نوبت صبح روز دوشنبه با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

قائدامینی اظهارداشت: فعالیت مدارس در نوبت بعدظهر روز دوشنبه، با توجه به شرایط جوی ، در این روز اطلاع رسانی خواهد شد.

براساس اعلام هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری،براساس تفسیر نقشه و تصاویر ماهواره بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر آغاز تدریجی فعالیت سامانه بارشی در استان از سمت غرب از بعد ازظهر روز یکشنبه بود که تا روز دوشنبه سبب کاهش محسوس دمای روزانه ، افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید و بارش باران و برف گاهی توام با رعدو برق در غالب مناطق استان به خصوص بخش‌هایی از غرب و جنوب استان خواهد شد.

پیش بینی می‌شود که بارش‌ها در منطقه کوهرنگ و نواحی مرتفع و کوهستانی به صورت برف باشد و  برای روز سه‌شنبه و چهارشنبه بارش‌های پراکنده در برخی نقاط رخ می‌دهد.

در سال تحصیلی جاری بیش از ۲۰۶ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل هستند.

بارش برف در برخی از نقاط چهارمحال و بختیاری مانند کوهرنگ در روز یکشنبه به ۱۰سانتیمتر رسید.

نظرات بینندگان