کد خبر: ۵۱۳۷۶۲
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۰ - ۳۰ آبان ۱۳۹۸

راهنمایی و رانندگی: نرخ آموزش رانندگی افزایش نداشته است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: نرخ خدمات آموزش رانندگی در هیچ آموزشگاهی افزایش نداشته و هرگونه افزایش قیمت تخلف است
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

راهنمایی و رانندگی: نرخ آموزش رانندگی افزایش نداشته استسرهنگ علیرضا عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قبل از مصوبه اصلاح قیمت بنزین، افزایش قیمتی برای آموزشگاه‌های رانندگی لحاظ شده بود که ابلاغ نشده و هیچ آموزشگاهی حق افزایش قیمت را ندارد.

وی با اشاره به سهمیه‌بنزین خودروهای آموزش رانندگی اظهار داشت: سهمیه‌ای در نظر گرفته شده که ابلاغ نشده و به صورت سوخت نخواهد بود و احتمالا در قالب یارانه به هر کارت سوخت خودرو تعلق گیرد.

رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت در آزموشگاه‌های رانندگی به سازمان‌های نظارتی، تعزیرات حکومتی یا راهنمایی و رانندگی اعلام کنند تا برخورد قانونی انجام شود.

وی با اشاره به وجود ۳۰ آموزشگاه رانندگی در استان خراسان جنوبی افزود: این آموزشگاه‌ها در انواع مختلف پایه یک، پایه سه، موتور و ... فعالیت می‌کنند.

سرهنگ عباسی همچنین به صدور ۲۲ هزار و ۱۸۹ جلد گواهینامه در سال گذشته اشاره و اظهار داشت: به طور متوسط روزانه ۳۵ نفر در استان به تعداد رانندگان و تعداد ۲۰ دستگاه وسیله نقلیه جدید به تعداد وسایل نقلیه استان افزوده می‌شود.

براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه‌بندی شد و قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان