arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۷۱۷۷
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۷ - ۱۹ آذر ۱۳۹۸

اردوغان: اروپا با بحران جدی رهبری روبرو است

رجب طیب اردوغان هشدار داد، اروپا با یک بحران رهبری جدی روبرو است و رهبران فعلی اروپا مانع تلاش‌ها برای همکاری می‌شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه امروز سه‌شنبه اظهار کرد: اروپا هم‌اکنون با یک بحران رهبری جدی روبرو است. گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان رهبری الهام‌بخش بود اما این قاره اکنون با کمبود چنین رهبری مواجه است.

وی خاطرنشان کرد، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اصلاحاتی را که شرودر مطرح کرده بود، به کار گرفت اما رهبران فعلی اروپا تمایلی به همکاری ندارند.

به گزارش روزنامه دیلی صباح، اردوغان اظهار کرد، پیامبر اسلام (ص) را تنها رهبر و راهنما می‌داند. او دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا را برای نداشتن دستورکاری مخفی تحسین کرد. وی افزود: مهم نیست ترامپ را دوست داشته باشید یا نه. او شخصیتی برجسته است، با صداقت و رُک با من صحبت می‌کند و من هم همین کار را می‌کنم.

این رییس جمهوری در ادامه گفت، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه نیز دستور کار پنهانی ندارد و برای تسهیل ایجاد صلح در منطقه با ترکیه همکاری می‌کند. اردوغان همچنین تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر را به عنوان رهبری جوان و پویا در حاشیه خلیج‌فارس تحسین کرد.

وی افزود: او همیشه حامی فقراست و به کشورهای نیازمند کمک می‌کند.

او در ادامه گفت، هر کجا که بتواند، به ویژه در نشست‌های جهانی از جمله در نشست‌ اخیر ناتو و مجمع عمومی سازمان ملل از مظلومان دفاع می‌کند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان