arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۷۳۱۰
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۳ - ۲۰ آذر ۱۳۹۸

چین و چروک هر بخش از صورت به چه معناست؟!

شاید جالب باشد که بدانید چین و چروک هریک از بخش های صورت شما, نشان دهنده سلامتی شما هستند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شاید جالب باشد که بدانید چین و چروک هریک از بخش های صورت شما, نشان دهنده سلامتی شما هستند.

 

 گرچه ما دل خوشی از چین و چروک ها نداریم اما آن ها بخشی از روند طبیعی پیری هستند. چین و چروک ها نشانه ای هستند که از پیری تدریجی اما اجتناب ناپذیر ما خبر می دهند. اما چین و چروک های ما فقط نشانه ی افزایش سن نیستند؛ تک تک آن ها معنای خاص خودشان را دارند و حقایق زیادی را درباره ی بدن و سلامتی ما آشکار می کنند.

در ادامه می خواهیم ببینیم چین و چروک های صورت چه رازهایی را درباره ی سلامت ما برملا می کنند.

۱- چین و چروک های افقی پیشانی
به چین و چروک های افقی ای که روی پیشانی ظاهر می شوند «خطوط نگرانی» گفته می شود. وجود این خطوط روی پیشانی عمدتاً از بالا بودن اضطراب روزانه ی شما حکایت دارد و اگر خیلی مشخص باشند، معنایش آن است که باید فعالیت خود را کمتر و در عوض، استراحت تان را بیشتر کنید.
به علاوه، این چین و چروک ها می تواند نشانه ی آن هم باشد که در مصرف قند زیاده روی می کنید و به اندازه ی کافی آب نمی نوشید. بنابراین اگر چنین چین و چروک هایی روی پیشانی خود دارید، شاید لازم باشد کیفیت بیشتری به رژیم غذایی خود دهید و سرگرمی ای برای خودتان پیدا کنید که به شما آرامش دهد.

۲- چین و چروک های ابروی سمت چپ
میان چین و چروک های ابروی چپ و وضعیت طحال ارتباط مستقیمی وجود دارد. اگر متوجه چین و چروک هایی در نزدیکی ابروی سمت چپ خود شده اید که در عرض مدت کوتاهی، به شکل فزاینده ای مشخص شده اند، این مسأله ممکن است بدان معنی باشد که طحال شما به درستی کار نمی کند و ممکن است آسیب دیده باشد. در اینصورت، نباید در مراجعه به پزشک تعلل کنید.

گذشته از این، بعضی شیرینی جات باعث تحریک و تقویت طحال می شوند، اما باید مراقب باشید در مصرف قند زیاده روی نکنید. چون قند می تواند برای طحال مضر باشد. مصرف میوه های خشک، بهترین راه برای تقویت این عضو بدن است.

۳- چین و چروک های ابروی سمت راست
چین و چروک های نزدیک ابروی راست، نشان دهنده ی بالا بودن میزان سم در بدن شما هستند. ارتباط تنگاتنگی میان کبد و پوست وجود دارد، به خصوص چین و چروک هایی که در نزدیکی ابروی سمت راست ظاهر می شوند. به همین دلیل، اگر این چین و چروک های عمودی بیشتر از معمول مشخص باشند، احتمالاً معنی آن نامتعادل بودن وضعیت کبد است.

برای رفع این مشکل، باید یک رژیم غذایی ارگانیک شامل سبزیجات سبز رنگ و برگ دار در پیش بگیرید و مقدار مناسب و سالمی پروتئین مصرف کنید. در عین حال، سعی کنید مصرف قهوه، مواد غذایی تند و نمک را کاهش دهید.

۴- چین و چروک های پل بینی
وجود یک خط روی پل بینی می تواند به معنای ابتلا به آلرژی باشد، اما می تواند نشان دهنده ی اضطراب و نگرانی بیش از حد هم باشد. گذشته از این، چین و چروک های پل بینی با وضعیت زندگی عاشقانه ی فرد، به ویژه میل جنسی او هم مرتبط است.

اگر چین و چروک پل بینی تان مشخص باشد، می تواند این معنی را داشته باشد که احتمالاً میل جنسی تان کمتر از معمول است. تقویت زندگی عاشقانه ی خود ممکن است باعث کاهش چین و چروک های پل بینی شود.

۵- چین و چروک های گوشه ی چشم ها
«پای کلاغ» به چین و چروک هایی گفته می شود که از گوشه ی چشم ها تا اطراف امتداد پیدا می کند. اگر چین و چروک چشم هایتان مشخص باشد، می تواند بدان معنی باشد که شما با تمام صورت تان می خندید، در نتیجه، به نحوی به صورت خود حالت می دهید که باعث به وجود آمدن این چین و چروک ها می شود.

به علاوه، میان این چین و چروک های موسوم به پای کلاغ و اندام های داخلی بدن مثل کبد، کلیه و معده ارتباط وجود دارد. اگر متوجه شده اید چین و چروک های کنار چشم هایتان به طرز چشمگیری مشخص شده اند، می تواند بدان معنی باشد که شما باید توجه بیشتری به رژیم غذایی خود داشته باشید.

۶- سیاهی زیر چشم ها
سیاهی یا گودی زیر چشم ها یک پدیده ی طبیعی است که در اثر کم خوابی رخ می دهد. به این دلیل به آن ها گودی گفته می شود که چشم ها حالتی فرورفته پیدا می کنند. اما سیاهی زیر چشم نشانه ی مشکلات جسمی دیگری هم هست.

سیاهی مکرر زیر چشم ها، حتی در مواقعی که خواب کافی داشته اید، ممکن است نشان دهنده ی ضعف کلیه ها و اختلال در گردش خون باشد. در اینصورت، ورزش هایی مثل یوگا یا دوی آهسته و سبک را امتحان کنید تا گردش خون تان بهبود یابد.

۷- رنگ پریدگی گونه ها
احساس درد هنگام لمس گونه ها از وجود بعضی بیماری ها مثل مشکلات ریوی حکایت دارد. اگر متوجه رنگ پریدگی گونه هایتان شده اید، ممکن است دچار مشکلات ریوی شده باشید و اگر در نفس کشیدن دچار مشکل شده اید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

احساس درد در گونه ها با مشکلات گوارشی هم مرتبط است. توصیه می شود کیفیت رژیم غذایی خود را بالا ببرید. دیگر کاری که به گوارش و سلامت ریه ها کمک می کند، دوی آهسته است که انجام آن بسیار توصیه می شود.

۸- قرمز شدن نوک بینی
گرچه در ماه های سرد سال قرمز شدن نوک بینی امری معمول است، اما اگر متوجه شده اید بینی تان در شرایط عادی هم قرمز می شود، ممکن است مشکلی در رابطه با گردش خون یا قلب شما وجود داشته باشد. بینی به قلب متصل است و می تواند بعضی مشکلاتی که در رابطه با فشار خون وجود دارد را نشان دهد.

توصیه می شود از روش های خانگی برای رفع این مشکل استفاده نکنید، بنابراین اگر مدتی است متوجه شده اید فشار خون تان متعادل نیست، بهترین کار این است که به یک پزشک مراجعه کنید. قرمزی نوک بینی اگر دلیل جدی ای نداشته باشد، ممکن است به آن معنی باشد که باید مصرف قهوه و مواد غذایی تند را کاهش دهید. به علاوه مصرف مواد غذایی سرشار از اسیدهای چرب مثل آووکادو روش بسیار خوبی برای افزایش سلامتی و تنظیم فشار خون است.

۹- چین و چروک های دهان
چین و چروک هایی که در دو طرف دهان ظاهر می شوند، به روده ی بزرگ مربوط می شوند. اگر متوجه شده اید این چین و چروک ها ظرف مدت کوتاهی مشخص تر شده اند، ممکن است بدن تان سعی داشته باشد به شما بگوید که روده ی بزرگ تان وضعیت سالمی ندارد.

خوشبختانه برای احیای روده ی بزرگ خود کار چندان سختی در پیش نخواهید داشت. مصرف زیاد مایعات، مواد غذایی سرشار از ویتامین D و ورزش منظم، برخی از بهترین روش ها برای برخورداری از یک روده ی بزرگ سالم هستند.

۱۰- خط خنده
اگر از آن دست آدم های خنده رویی هستید که عمل خندیدن را با تمام صورت شان به جا می آورند، احتمالاً همین حالا مقادیری خط خنده روی صورت تان وجود دارد. حالت های تکرار شونده ای که هنگامی خندیدن ایجاد می شوند، یک الگو روی صورت می سازند و احتمال دارد که خط خنده هایتان به مرور عمیق شود. کار چندانی زیادی در مورد این چین و چروک ها که بر اثر خندیدن ایجاد شده از دست مان برنمی آید چون آن ها خود واقعی شما را نشان می دهند.

گرچه بهتر است این چین و چروک ها را که بیانگر شخصیت شما هستند همانطور که هستند بپذیرید، اما اگر متوجه شده اید ظرف مدت کوتاهی وسعت و عمق بیشتری پیدا کرده اند، ممکن است این مسأله از ضعف لوزالمعده حکایت داشته باشد. استفاده از مواد غذایی سالم در رژیم غذایی خود مثل انگور و سیر می تواند به حفظ سلامتی لوزالمعده کمک کند.

۱۱- چین و چروک های روی لب بالا
ظاهر شدن چین و چروک های عمودی روی لب بالا، در میان افراد سیگاری شایع است. گرچه با بالا رفتن سن، از حالت پف کرده ی لب ها کاسته می شود، اما اصلی ترین دلیل چین و چروک های عمودی روی لب بالا، مصرف سیگار و قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض آفتاب است. حرکات تکرار شونده ای مثل نوشیدن با نی هم در ایجاد این چین و چروک ها نقش دارد.

با این حال، میان چین و چروک لب ها و وضعیت طحال هم ارتباط وجود دارد و ممکن است این چین و چروک ها از ضعف طحال حکایت داشته باشند. بهبود رژیم غذایی خود با استفاده از سبزیجات متنوعی مثل هویج و شلغم، می تواند برای سلامت طحال مفید باشد.

۱۲- لکه های روی لب ها
لکه هایی که به شکل برآمدگی هایی سفید رنگ روی لب ها ظاهر می شوند، ممکن است از اختلال در گردش خون حکایت داشته باشند. این لکه ها گرچه هیچ خطری برای سلامتی ندارند اما ممکن است نشانه ی وجود مشکلاتی رد روده ی بزرگ باشند. برای بهبود گردش خون خود باید به طور مکرر اما به شکلی سبک، فعالیت های فیزیکی ای مثل دوی آهسته یا یوگا داشته باشید.

برای حفظ سلامت روده ی بزرگ خود سعی کنید مواد غذایی دارای فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. اگر نشانه های جدی تری از جمله درد یا خونریزی هم دارید، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

۱۳- چین و چروک های گردن
چین و چروک های گردن طبیعی هستند و با بالا رفتن سن مشخص تر می شوند. این چین و چروک ها می توانند در اثر اضافه وزن به وجود آیند و نشانه ی مشکلاتی در رابطه با غده ی تیروئید باشند. میان چین و چروک های گردن و وضعیت غده ی تیروئید ارتباط وجود دارد و این چین و چروک ها می توانند از وجود مشکلی خبر دهند.

با مصرف قرص های زینک و کاهش گلوتن مصرفی خود، می توان سلامت غده ی تیروئید خود را بهبود بخشید. با این حال، اگر متوجه شدید که بیماری تیروئیدتان به مرور زمان تشدید می شود، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

۱۴- چین و چروک های زیر لب پایینی
چین و چروک هایی که درست زیر لب و بالای چانه ظاهر می شوند، بدان معنی هستند که ممکن است انرژی های منفی را در خود تلنبار کرده باشید. انباشت انرژی های منفی برای سلامت شما مضر است و این مسأله می تواند زیر لب پایین نمود پیدا کند.

اگر متوجه شده اید چین و چروک زیر لب تان هر چه می گذرد، مشخص تر می شود، مدتی را استراحت کنید و همه ی احساسات منفی ای که در دل دارید را دور بریزید.

۱۵- رگ های بیرون زده
رگ های بیرون زده ای که در دو طرف پیشانی ظاهر می شوند، نشانه ی بالا بودن فشار خون هستند. این مسأله می تواند این معنی را داشته باشد که اضطراب زیادی را در خود انباشته اید. خوشبختانه با انجام یوگا یا پیاده روی می توانید فشار خون خود را پایین آورید.

علاوه بر این، مصرف موز و کاهش مصرف نمک، روشی طبیعی برای کاهش فشار خون است. همچنین باید به شکل منظم تری ورزش کنید چون این کار هم روش دیگری است برای برخوردار شدن از یک فشار خون ثابت تر. با این حال، اگر تغییری در وضعیت رگ ها حس نکردید و رگ ها سر جای خود باقی ماندند، باید به یک پزشک مراجعه کنید.
 روزیاتو

نظرات بینندگان