arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۷۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۸ - ۲۰ آذر ۱۳۹۸

استراماچونی:این تصمیم اجتناب‌ناپذیر بود/ معنی نداشت بمانم و کارنکنم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:فسخ قرارداد تصمیمی اجتناب‌ناپذیر بود و و معنی نداشت که بمانم و کار نکنم. سایت اینتر1908 با آندرا استراماچونی مصاحبه کرد که وی گفت:
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فکر نمی‌کردم به این امتیازات برسیم، تیم صدرنشین شود و مقابل چشمان صدهزار تماشاگر جشن بگیریم اما چنین تصمیمی اجتناب‌ناپذیر بود.معنی نداشت که آنجام بمانم و کار نکنم.

استراماچونی در این گفت‌وگوچنین اظهار داشت:

*استراماچونی، می‌توانی توضیح دهی اکنون چه اتفاقی افتاده؟

متاسفانه قرارداد بعد از تلاش های ناموفق بیشمار، یکطرفه فسخ شد و این موضوع به باشگاه اعلام شد.

*چرا به ایتالیا بازگشتی؟

فکر نمی‌کردم به این امتیازات برسیم، تیم صدرنشین شود و مقابل چشمان صدهزار تماشاگر جشن بگیریم اما چنین تصمیمی اجتناب‌ناپذیر بود.معنی نداشت که آنجام بمانم و کار نکنم.

*انتظار داشتید که خواسته شما به موردی دولتی تبدیل شود؟

مطلقا نه.هرچند مردم به گرمی محبت داشتند،‌فکر نمی‌کردم اعتراض کنند.این رفتار مرا احساسی کرد.

*می‌توانید توضیح دهید سیاست ورزش چیست؟

گفتن این مورد سخت است اما فوتبال در ایران اهمیت بسیار زیادی دارد.صاحب تیم ما دولت است و عمدتا توسط افراد سیاسی هم هدایت می‌شود.

*هواداران به خیابان آمدند که از شما دفاع کنند.

در ایران رسانه‌های اجتماعی بسیار مورد استفاده واقع می‌شوند.خیلی بیشتر از آن چیزی که که ما در ایتالیا استفاده می‌کنیم. هواداران از همان ابتدا در جریان همه مشکلاتی بودند که من داشتم.این موارد را لحظه به لحظه پیگیری می‌کردند.بعد از 4 هفته که دربی با پرسپولیس را باختیم تنها 2 امتیاز داشتیم که در جدول پایین بودیم.به این دلیل بازگشت ما با ابزار فنی و مالی محدود،‌همه را مجذوب کرد.

*حتی زنان هم ایران درگیر با مسائل فوتبال هستند؟

این مساله مرا تحت تاثیر قرارداد.بانوان ایرانی به فوتبال خیلی نزدیک هستند.

*مهم‌ترین لحظه احساسی که در ماه‌های اخیر داشتید،‌چه بود؟

شاید آن زمان که در تبریز مقابل تراکتور که یکی از رقبای سخت ما بود.آن هم در زمانی که تنش زیادی به خاطر حمله ترکیه به سوریه وجودداشت.تیم 12 سال در آنجا برنده نشده بود. استقلال هرگز در آنجا 4 گل به ثمر نرسانده بود.محیطی بود که نمی‌شد آن را توصیف کرد. در فرودگاه و به هنگام بازگشت،‌جمعیت دیوانه‌وار تشویق می‌کرد. فکر می‌کنم آن موقع تیم فهمید می‌تواند به صدر برسد.

*اگر اوضاع روبراه شود، حاضرید بازگردید؟

قبلا به بازیکنانم گفتم اگر اوضاع مناسب شود، می‌توانم همین امشب به تهران بازگردم.

*جدا از بحث فوتبال،‌ایران چه حسی را برای شما به ارمغان آورد؟

فقط با رفتن به آنجا می‌توانید زیبایی آن را ببینید. میراث امپراتوری پارس با فوق‌العاده است. دریا، کوه‌های پوشیده از برف، غذای عالی و ... وجود دارد. زندگی روزمره ایرانی‌ها آن طور که از بیرون تصور می‌کنید نیست. با این حال مهم‌تر از همه برخورد خوب مردم که فراموش‌شدنی نیست.

منبع: فارس
نظرات بینندگان