arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۷۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۲۱ - ۲۱ آذر ۱۳۹۸

داعش مسئولیت حمله مرگبار در نیجر را بر عهده گرفت

گروه تروریستی داعش با صدور بیانیه‌ای مدعی شد حمله مرگبار اخیر به یک پایگاه نظامی در نیجر، توسط نیروهای این گروه انجام گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گروه تروریستی «داعش» پنج‌شنبه مسئولیت حمله اخیر به یک پایگاه نظامی در نیجر که به مرگ ده‌ها نظامی منجر شده را بر عهده گرفت.

به نوشته پایگاه خبری «سایت» که فعالیت گروه‌های شبه‌نظامی و تروریستی را پیگیری می‌کند، داعش امروز با صدور بیانیه‌ای مدعی شده است که «سربازان خلافت» این عملیات را انجام داده‌اند.

در جریان این حمله که روز دوشنبه رخ داده، چند فرد مسلح با بیش از ۱۰ خودرو وارد پایگاه نظامی «اگاندو» در منطقه «تاهوا» در غرب این کشور شده‌اند و سربازان حاضر در این پایگاه را به رگبار بسته‌اند.

بر اساس آخرین آمار وزارت دفاع نیجر، در این حمله که بیش از ۲ ساعت طول کشیده، دستکم ۷۰ نفر کشته و شمار زیادی زخمی شده‌اند.

در ماه‌های گذشته شمال تاهوا و منطقه «تیلابیری» در مجاورت آن به دلیل نزدیکی به مالی و حملات مکرر افراد مسلح، به منطقه‌ای ناآرام تبدیل شده است. فعالیت گروه‌های مسلح موجب شده تا دولت نیجر از سال ۲۰۱۷ به بعد در این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کند. این وضعیت روز سه‌شنبه بار دیگر تمدید شد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان