arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۷۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۲۳ - ۲۳ آذر ۱۳۹۸

حزب‌ملی‌اسکاتلند: جانسون باید با یک همه‌پرسی استقلال دیگر موافقت کند

رئیس حزب ملی اسکاتلند روز شنبه گفت که نخست وزیر انگلیس باید با یک همه پرسی استقلال دیگر در اسکاتلند موافقت کند. استرجون گفت رأی بالای حزب ملی اسکاتلند نشان می‌دهد که اسکات‌ها بر خلاف مردم انگلیس از خروج از اتحادیه اروپا حمایت نمی‌کنند و لندن حق ندارد مردم اسکاتلند را مجبور به خروج از اتحادیه کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«نیکلا استرجون» رئیس حزب ملی اسکاتلند روز شنبه گفت که «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس باید بر «واقعیت تمرکز کرده» و این موضوع را بپذیرد که مردم اسکاتلند به حزب ملی اختیار برگزاری یک همه پرسی استقلال دیگر را داده‌اند.

حزب ملی اسکاتلند، که دیدگاهی استقلال‌طلبانه دارد، در انتخابات روز پنجشنبه ۴۸ کرسی از ۵۹ کرسی ممکن در پارلمان انگلیس را به خود اختصاص داد تا بدین ترتیب استرجون بر خواسته خود برای برگزاری یک همه پرسی استقلال دیگر مصمم‌تر شود.

اظهارات استرجون یک روز پس از آن مطرح می‌شود که جانسون در تماس تلفنی با او تأکید کرد که با هرگونه همه‌پرسی استقلال دیگر در اسکاتلند مخالف است.

انتخابات پارلمان بریتانیا روز پنجشنبه برگزار و نتایج آن صبح جمعه اعلام شد. بر اساس نتایج این انتخابات، حزب محافظه‌کار به رهبری جانسون توانست اکثریت شکننده خود را به اکثریتی قاطع تبدیل کند.

پس از اعلام نتایج انتخابات، استرجون گفت رأی بالای حزب ملی اسکاتلند نشان می‌دهد که اسکات‌ها بر خلاف مردم انگلیس از خروج از اتحادیه اروپا حمایت نمی‌کنند و لندن حق ندارد مردم اسکاتلند را مجبور به خروج از اتحادیه کند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان