arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۰۱۴
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۸ - ۲۴ آذر ۱۳۹۸

کشف 301 کیلو ماده مخدر در عملیات‌های پلیس استان مرکزی

فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف 301 کیلو ماده مخدر در عملیات های پلیس استان خبر داد و گفت: این میزان مواد مخدر در تداوم طرح های پیشگیرانه پلیس این استان در ورود مواد مخدر به استان های مرکزی کشور و بخشی از آن با همکاری پلیس در استان های فارس و بوشهر کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف 301 کیلو ماده مخدر در عملیات های پلیس استان خبر داد و گفت: این میزان مواد مخدر در تداوم طرح های پیشگیرانه پلیس این استان در ورود مواد مخدر به استان های مرکزی کشور و بخشی از آن با همکاری پلیس در استان های فارس و بوشهر کشف شد.

براساس اعلام پلیس، سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" امروز در تشریح این خبر بیان کرد: با توجه به مطالبات مردمی، برنامه ریزی پیشگیرانه در راستای ورود و عرضه مواد مخدر به استان از جمله راهبردهایی است که در چند ماهه اخیر و در برنامه ریزی های عملیاتی حوزه مبارزه با مواد مخدر در دستور کار پلیس استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به کشف 301 کیلوگرم ماده مخدر در عملیات های پلیس استان قبل از ورود و عرضه مواد مخدر و با تشریح این عملیات ها اظهار کرد:‌ در یکی از این عملیات ها ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، در انجام تحقیقاتی تخصصی و شبانه روزی از فعالیت دو قاچاقچی برای جابجایی مقادیری مواد مخدر مطلع شدند که بلافاصله با هماهنگی مرجع قضائی، برنامه ریزی عملیاتی لازم برای دستگیری آنها آغاز شد.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شناسایی این افراد در یکی از شهرستان های استان فارس، با هماهنگی انجام شده با پلیس این استان، تمهیدات عملیاتی لازم برای دستگیری قاچاقچیان در دستور کار قرار گفت.

سرهنگ مفخمی شهرستان خاطر نشان کرد: در این عملیات مشترک پلیسی، خودروی قاچاقچیان مواد مخدر متوقف و در بازرسی از آن، مقدار 191 کیلوگرم ماده مخدر حشیش کشف شد و هر دو نفر قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند.

وی در ادامه به دیگر عملیات پیشگیرانه پلیس استان در دستگیری یک باند عرضه مواد مخدر اشاره کرد و گفت:‌ در این عملیات نیز ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی، در تحقیقاتی یک باند عرضه مواد مخدر را شناسایی کردند و مشخص شد که آنان در حال جابجایی مقادیری ماده مخدر در یکی از استان های جنوبی کشور هستند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده، محل تردد این افراد در یکی از شهرهای استان بوشهر شناسایی و با هم پوشانی اطلاعاتی با پلیس این استان، در یک عملیات خودروی قاچاقچیان متوقف و مقدار حدود 50 کیلوگرم تریاک کشف شد و هر 4 نفر اعضای این باند دستگیر شدند.

سرهنگ مفخمی شهرستانی به عملیات پلیس ساوه در دستگیری یک باند خانوادگی عرضه مواد مخدر نیز اشاره کرد و گفت:‌ در این عملیات ماموران انتظامی شهرستان ساوه، اعضای یک باند 5 نفره خانوادگی که در حال انتقال مواد مخدر از استانی جنوبی به شمال کشور بودند را شناسایی و در یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: در بازرسی از خودروی این افراد حدود 60 کیلوگرم تریاک که به شکل ماهرانه ای در خودروی متوقف شده جاساز شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با قدردانی از همراهی شهروندان در طرح های عملیاتی مبارزه با مواد مخدر گفت:‌ کلیه افراد دستگیر شده در این عملیات ها با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

نظرات بینندگان