arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۹ - ۲۴ آذر ۱۳۹۸

پاسخ به چند پرسش رایج درباره سلامتی

پرسشهای بسیاری درباره سلامتی وجود دارد، اما برخی پرسش ها با وجود ساده بودن مرتب تکرار می شوند و گاهی پاسخی نیز دریافت نمی کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پرسشهای بسیاری درباره سلامتی وجود دارد، اما برخی پرسش ها با وجود ساده بودن مرتب تکرار می شوند و گاهی پاسخی نیز دریافت نمی کنند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، برای یافتن پاسخ برخی پرسشهای ساده، مراجعه به پزشک عجیب به نظر می رسد بنابراین شاید بد نباشد که پاسخ این نوع پرسشها را در سطور بعدی پیدا کنیم:

 

چند بار در هفته باید موهای خود را بشویید؟

به نظر می رسد این روزها  سوالی مثل این که چند بار باید موهای خود را بشویید ، یک سوال محبوب است. در حالی که برخی می گویند شما باید هر روز موهای خود را بشویید ، برخی دیگر ادعا می کنند هر چه کمتر این کار را انجام دهید بهتر است. دلیل این  ادعا این است که از اساس جننس مو، سبک زندگی ، تغذیه و ... در افراد مختلف بسیار متفاوت است و همه این عوامل نیز در شستشوی موها موثر هستند.

دکتر شیلپی ختریپل  متخصص پوست و مو در کلینیک کلیولند در این خصوص می گوید: "موهای هر فرد از نظر سن ، سابقه قومیتی، سطح فعالیت و نوع مو متفاوت است از سوی دیگر افرادی که ورزش منظم دارند یا موهای چرب دارند بیش از دیگران با مشکل موهای چرب مواجه می شوند. بنابراین نمی توان یک نسخه را به همه ارائه کرد.  

 

چند بار در روز باید دندان های خود را مسواک بزنید؟

کلی هانکوک، متخصص بهداشت دهان و دندان در این خصوص می گوید: شما باید هر روز صبح و هر شب قبل از خواب ، مسواک بزنید. مسواک زدن نه تنها باعث می شود دندان های شما تمیز شود بلکه از احتمال بروز مشکلات و پوسیدگی های دندان پیشگیری می کند. اما شاید بهترین توصیه برای تعداد دفعات مسواک زدن این باشد که بهتر است هر بار خوراکی های پر از قند یا دارای اسیدیته بالا مصرف می کنید مسواک بزنید. گرچه شاید بایتان جالب باشد بدانید مسواک زدن بلافاصله پس از خوردن خوراکی های اسیدی نیز از دید برخی دندانپزشکان اشتباه است چرا که باعث پخش شدن مواد اسیدی در دندانها می شود و گفته می شود بهتر است ابتدا دهان خود را با گرداندن آب از مواد اسیدی پاک کنید.

 

چند بار باید دست های خود را بشویید؟

تعداد دفعات شستن دست های شما در طول روز مهم نیست. مهم توجه به زمان مناسب برای شستن دست ها است. برای مثال هر بار که از بیرون از خانه وارد خانه می شوید، قبل از غذا، بعد از تهیه غذا، بعد از عطسه کردن و بسیاری از موارد مشابه بهتر است هر چه سریعتر دست های خود را بشویید.

نظرات بینندگان