arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۱۱۶
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۱ - ۲۵ آذر ۱۳۹۸
یک مسئول بنیاد مسکن اعلام کرد؛

وام طرح «مسکن ملی»: ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد

تسهیلات سامانه طرح اقدام ملی تامین مسکن برای هر واحد یک میلیارد ریال و با نرخ سود ۱۸ درصد است. وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین مسکن، طرح اقدام ملی تامین مسکن را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی کرده که ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار جمعیت نیز برعهده بنیاد مسکن قرار داده شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسهیلات سامانه طرح اقدام ملی تامین مسکن برای هر واحد یک میلیارد ریال و با نرخ سود ۱۸ درصد است.

اصغر گونجی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساخت واحدهای مسکونی در طرح ملی مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاشته شده و واگذاری آن نیز دهک‌های سه تا ۶ را دربر می‌گیرد.

وی به شرایط ثبت نام متقاضیان در این طرح اشاره و تصریح کرد: سابقه سکونت پنج ساله افراد در شهر مورد تقاضا، متاهل بودن یا سرپرست خانوار، فاقد مالکیت ملک مسکونی از سال ۸۴ به بعد و استفاده نکردن از تسهیلات دولتی و مسکن از جمله شرایط متقاضیان هنگام ثبت نام است.

به گفته این مسوول حوزه مسکن، ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین از ۳۰ آذرماه جاری به مدت سه روز خواهد بود.

گونجی با اشاره به سهمیه ۲ هزار و ۲۴۶ واحدی استان قزوین در مرحله نخست ثبت نام، یادآور شد: در این مرحله ثبت نام متقاضیان در شهرهای بویین زهرا، ضیاءآباد، اقبالیه، محمودآباد، آبیک، محمدیه، بیدستان، تاکستان، اسفرورین، خرمدشت و الوند صورت می‌پذیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه تامین مسکن در این طرح برعهده اداره کل راه و شهرسازی است، طی چند روز آینده نیز اراضی مورد نظر برای احداث واحدها در شهرهای یاد شده تخصیص داده خواهد شد.

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین مسکن، طرح اقدام ملی تامین مسکن را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی کرده که ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار جمعیت نیز برعهده بنیاد مسکن قرار داده شده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان