arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۲ - ۲۵ آذر ۱۳۹۸

زنگنه: حل مشکل سوخت کشور را باید در خودروسازی دنبال کرد

وزیر نفت گفت: باید توجه داشت که حل مشکل سوخت کشور را نباید فقط در پالایشگاه ها جستجو کرد بلکه باید در تکنولوژی تولید خودرو دنبال کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

زنگنه: حل مشکل سوخت کشور را باید در خودروسازی دنبال کردبیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه نخستین رویداد نوآوری وزارت نفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر مخالف پالایشگاه سازی کسی است که تولید بنزین را از 52 میلیون لیتر با افزایشی 2.2 برابری به 110 میلیون لیتر رسانده، اگر موافق پالایشگاه سازی بودم، چه می کردم؟

وی افزود: چه کسی در تاریخ ایران موفق شده این مقدار به ظرفیت تولید بنزین کشور اضافه کند؟

وزیر نفت با بیان اینکه "یک عده علاقه دارند چیزهایی را بگویند و ما توضیح می دهیم و برخی اوقات مثل بازار مسگرها، شنیده نمی شود"، گفت: واقعیت این است اقداماتی که در این دوران شده بسیار بزرگ است و در پالایشگاه های مختلفی جون تبریز، اصفهان، بندرعباس، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، آبادان  و ... کارهای خوبی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: هنوز نتایج اقدامات پالایشگاه آبادان بیرون نیامده چرا که طرح های آن هنوز در حال اجرا است.

زنگنه با بیان اینکه "طرح سیراف در حال اجرا است"، گفت: با بانک مرکزی تفاهم کرده ایم که 20 هزار میلیارد تومان بانک ها برای پالایشگاه سیراف تسهیلات دهند که تمامی کارهای لازم در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: باید توجه داشت که حل مشکل سوخت کشور را نباید فقط در پالایشگاه ها جستجو کرد بلکه باید در تکنولوژی تولید خودرو دنبال کرد؛ بخشی در کارخانه ها و بخشی در نوع سوخت باید پیگیری شود و در این زمینه سوخت CNG را باید مورد حمایت قرار دهیم که در این صورت سوخت 50 سنتی بنزین تبدیل به سوخت 20 سنتی گاز می شود.

در حال تکمیل...

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان