arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۴ - ۲۵ آذر ۱۳۹۸

واکنش سایپا به انتشار یک ویدئو در فضای مجازی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گروه خودروسازی سایپا در واکنش به ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی با موضوع ایراد در دنده عقب تیبا بیانیه ای منتشر کرد.

به گزارش سایپانیوز، در این بیانیه آمده است که ویدئوی منتشر شده مورد بررسی کامل قرار گرفته و براساس آن موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی اعلام می‌شود:

۱. تمام محصولات سایپا پس از تولید نهایی و قبل از تحویل به مشتریان، مورد بررسی و آزمایش فنی و کیفی قرار می‌گیرند که بررسی‌ موتور و قوای محرکه محصولات از جمله این‌هاست؛ لذا موردی شبیه آنچه در ویدئوی منتشر شده به‌نمایش درآمده، اساسا امکان‌پذیر نیست مگر اینکه اتفاق نادر و خاصی رخ داده باشد که خودرو مورد نظر پس از تحویل به مشتری دچار ایراد فنی در گیربکس شده است.

۲. محصولات تولیدی در محل کارخانه سایپا تا زمان انتقال به بخش تحویل به مشتریان، جهت طی فرایند تکمیل تولید و تحویل، بارها جهت تست‌های گوناگون از سالن‌های مختلف جابجا می‌شوند و تقریباً ممکن نیست خودرویی با نقص عملکرد تعویض دنده و یا دنده عقب بتواند از این فرایند گذر کند، همچنین نقل و انتقال محصولات به نمايندگي‌ها از طريق كاميون‌هاي حمل خودرو صورت مي‌گيرد كه بالابردن و پايين آوردن محصولات از روي اين كاميون‌ها تماماً با تعويض دنده (به ویژه دنده عقب) صورت مي‌گيرد.

۳. بررسی کارشناسی جزییات منتشره در ویدیو، صحت آن را مورد ترديد قرار مي‌دهد. چرا که توقف خودرو در يك مكان كه شبيه تعميرگاه‌هاي متفرقه است و نحوه تصویربرداری و جابجایی دنده‌ها و ادعای عجیب نداشتن دنده عقب! و عدم ارائه اطلاعات از سوی مدعی جهت پیگیری رفع مشکل پیش آمده توسط سایپا از جمله نکات مهم و ابهام برانگیز این ویدئو است.

4. متأسفانه اخيراً افراد مختلف و مجهول‌الهويه با استفاده از اکانت‌های بی‌نام و نشان در فضاي مجازي اقدام به انتشار تصاويري درخصوص صنعت خودرو و محصولات آن مي‌كنند كه صحت بسياري از آن‌ها بارها رد شده است. اما با اين حال، گروه خودروسازي سايپا ضمن دعوت از مالک خودرو مذکور جهت پیگیری مشکل احتمالی از مبادی رسمی نظیر مراجعه به نزدیکترین تعمیرگاه مجاز سایپا و یا تماس با مرکز امور مشتریان گروه سایپا، آمادگی دارد بررسی‌های دقیق‌تر و بیشتری را توسط کارشناسان خود جهت راستي‌آزمايي و رفع نقص احتمالی صورت دهد.

نظرات بینندگان