arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۲۴۱
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۹ - ۲۵ آذر ۱۳۹۸

مهد کودکها و مدارس ابتدایی البرز فردا سه شنبه تعطیل است

ستاد اضطرار آلودگی هوای استان البرز اعلام کرد که با تداوم آلایندگی و افزایش غلظت ذرات آلاینده معلق در هوا ، فعالیت مهدکودک ها، پیش دبستانی و مقطع ابتدایی در نوبت صبح در پنج شهرستان کرج ، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، اشتهارد و فردیس فردا سه شنبه نیز تعطیل است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز تمام مهد کودک ها، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی در نوبت صبح بجز شهرستان طالقان و بخش آسارا فردا سه شنبه برای سومین روز متوالی در هفته جاری تعطیل است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز عصر دوشنبه در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز افزود: شهرداری ها به منظور پیشگیری از افزایش آلایندگی ها فردا سه شنبه از اجرای پروژه های عمرانی که منجر به تشدید آلودگی هوا می شود و سوزاندن ضایعات فضای سبز شهری خودداری کنند.
علی درویش پور همچنین از تمام دستگاه های اجرایی استان در اجرای مصوبات این کمیته برای کمتر شدن میزان آلاینده ها بویژه شهرداری ها و نیروی انتظامی تقدیر کرد و از پلیس راهور خواست همچنان از تردد خودروهای دودزا و آلاینده در سطح استان جلوگیری کند.

رییس کمیته اضطرار آلودگی هوای استان البرز تاکید کرد: معادن شن و ماسه آلاینده و فعالیت های عمرانی و آسفالت توسط شهرداریها نیز نباید فردا هیچ گونه فعالیتی داشته باشند.

درویش پور خاطرنشان کرد: استقرار پایگاه های امداد و نجات اورژانس و جمعیت هلال احمر به منظور امدادرسانی سیار به شهروندان و مراجعان احتمالی در سطح مناطق مختلف شهری ضروری است.

وی بار دیگر تاکید بر جلوگیری از فعالیت هایی که آلودگی هوا را تشدید می کند گفت: خودداری از فعالیت های ورزشی و بدنی و فعالیت های عمرانی مانند آسفالت معابر و خیابان ها، سوزاندن لاستیک ، فعالیت معادن و کارخانجات از جمله مسائل مهم به تصویب رسیده در کارگروه اضطرار و آلودگی هوا است.

وی اظهار داشت: اعمال قانون در این روزها به طور دقیق اجرا شود به خصوص با صنایع آلاینده و افرادی که خودرو آنان معاینه فنی لازم را ندارند به جد برخورد شود.

معاون استاندار البرز افزود: دستگاه های امداد رسان، ایستگاههای سیار اورژانس خود را به ویژه در فردیس،ساوجبلاغ، اشتهارد، کرج و نظرآباد فعال کنند همچنین بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی آمادگی لازم را برای خدمت رسانی به شهروندان داشته باشند.

درویش پور ضرورت بکارگیری حداکثر توان ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابجایی مسافران استان البرز را مورد تاکید قرارداد و اعلام کرد که ۶۲ درصد آلودگی هوا منابع متحرک از جمله خودروها هستند که در روز سه شنبه با توجه به شدت آلودگی هوا از تردد حتی اتوبوس های آلاینده نیز باید خودداری شود.

وی تاکید کرد: همراهی شهروندان نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد و انتظار می رود فردا تا حد امکان از خودروهای شخصی استفاده نشود و شهروندان کرج و فردیس از اتوبوس های عمومی با کرایه نیم بهاء استفاده نمایند.

هواشناسی البرز نیز اعلام کرد که به علت پدیده پایداری هوا طی روز سه شنبه نیز شاهد افزایش آلاینده ها در این استان خواهیم بود.

تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از جوی پایدار طی روز آینده در منطقه البرز مرکزی است که به دلیل رخداد وارونگی دما در سطوح مختلف جو، روند افزایش آلاینده‌ها همچنان دور از انتظار نیست.

سه شنبه آسمان نیمه ابری تا ابری، مه آلود ، بعضی ساعات وزش باد و بارش باران و برف دما منفی یک تا هفت درجه بالای صفر کیفیت سالم و چهارشنبه کمی تا قسمتی ابری و مه رقیق ، دمای هوا بین منفی ۲ تا ۹ درجه بالای صفر و کیفیت هوا سالم است .

بر اساس اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان البرز،‌ کیفیت هوای این استان در بیشتر مناطق در حالت هشدار و ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

در استان البرز ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان