arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۳ - ۲۶ آذر ۱۳۹۸

دستگیری باند فروش صندلی‌های پزشکی دانشگاه آزاد

رییس پلیس پایتخت گفت: پنجمین مرحله از طرح کاشف توسط پلیس آگاهی از ابتدای هفته جاری اجرا شده و با تلاش همکاران در مجموع ٢٢۴ نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار دستگیر شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس پلیس پایتخت گفت: پنجمین مرحله از طرح کاشف توسط پلیس آگاهی از ابتدای هفته جاری اجرا شده و با تلاش همکاران در مجموع ٢٢۴ نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار دستگیر شدند.

 در پنجمین مرحله از طرح کاشف پلیس پایتخت که پیش از ظهر امروز در محل پلیس آگاهی تهران برگزار شد سردار حسین رحیمی اظهار کرد: ٨١ نفر از این تعداد زورگیران، کیف قاپان و مامورنماها بودند که در قالب ٢۵ باند فعالیت می کردند.

وی با بیان اینکه ۵٢ نفر از این افراد سارق اماکن و منازل و مغازه بودند گفت: ۵٠ نفر سارق خودرو و موتورسیکلت بودند که در قالب ١۶ باند فعالیت می‌کردند. ١٩ نفر نیز در قالب شش باند در زمینه جعل فعالیت می‌کردند. دو قاتل، سه آدم ربا و ١٣ محکوم فراری نیز دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: ۶۶ باند و ٢٢۴ نفر دستگیر شدند که ١۵٨ نفر دارای سوابق جرم و جنایت و سرقت بودند که تا این لحظه بالغ بر ٢۵٠٠ فقره سرقت را اعتراف کردند. همچنین پنج قبضه اسلحله جنگی و شکاری از این افراد کشف شده و بالغ بر ۷۰۰۰ مورد انواع وسایل سرقتی و محتویات داخل خودرو، ١۵٠ گوشی سرقتی، دهها تخته فرش از دیگر کشفیات پلیس هستند.

به گفته وی، طی این مرحله از طرح کاشف ١۶ کیلو مواد مخدر از یک باند که در زمینه مواد مخدر نیز فعالیت می‌کردند کشف شده است.

سردار رحیمی در ادامه گفت: دو نیسان که حامل آرم های انواع اقسام وسایل بوده است نیز کشف شده است. همچنین یکی از مهم ترین باندهای اراذل و اوباش و سارقانی که در امر اقدامات مسلحانه فعالیت داشتند منهدم شدند. آخرین جنایت آن ها نیز در بلوار افسریه انجام شد که در این درگیری دو گروه از اراذل و اوباش حضور داشتند. در این درگیری که مسلحانه بود یک نفر از افراد بیگناه جان خود را از دست داده و دو تن مصدوم شدند. افرادی که تیراندازی کرده بودند نیز همه دستگیر شدند.

وی با اشاره به دستگیری یک باند آدم ربایی ادامه داد: یک گروه سارقان گروگانگیر و آدم ربا نیز دستگیر شدند. این افراد فردی را به یکی از استان های غربی منتقل کرده و او را وادار کرده بودند که تمام اموال خود را به نام آن ها بزند.

رییس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه یک باند جعل مدارک دانشگاهی و فروش سهمیه پزشکی دانشگاه آزاد نیز منهدم شده است گفت: این باند صندلی‌های پزشکی را به قیمت ۵٠٠ تا ۶٠٠ میلیون تومان به فروش می رساندند. این افراد ۹ نفره از مشاوران تحصیلی و افراد عادی بودند و در مجموع تا کنون ۴٠ نفر که سهمیه خریده بودند، شناسایی شدند.

سردار رحیمی با بیان اینکه در 48 ساعت گذشته یک گروه ٩ نفره با استفاده از بای کت درب یک شرکت مهم را از جا کندند، تصریح کرد: اقلامی را به سرقت برده بودند، دست و پای نگهبانان را بسته بودند که با تلاش همکاران در مدت زمان کمتر از ٢۴ ساعت دستگیر شدند.

وی افزود: شناسایی و دستگیری سارقان منزل که اعتراف کردند در اغتشاشات اخیر نیز در اسلامشهر شرکت داشتند از دیگر اقدامات پلیس در این طرح است. همچنین باند سه نفر دیگری نیز منهدم شد که از طریق یکی از آگهی‌های فروش موبایل در سایت دیوار وارد منزل خانمی شده و اقدام به زورگیری از وی کرده بودند. یک نفر از این ها در محل دستگیر شد. بر اساس اعترافات این افراد، آنان نیز در اغتشاشات اخیر حضور داشتند. یک باند دیگر که اقدام به سرقت وجوه اتباع می‌کردند نیز دستگیر شدند.

سردار رحیمی با بیان اینکه پلیس به صورت مکرر به مردم درباره گروه هایی که در قالب شرکت های لیزینگ اقدام به کلاهبرداری می‌کنند تذکر داده است، گفت: ما به شهروندان اعلام می‌کنیم که این شرکت ها باید حتما مجوز بانک مرکزی را داشته باشند. در این مدت بالغ بر ۴٠ شرکت غیر قانونی در تهران توسط پلیس شناسایی شده‌اند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان