arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۱ - ۲۷ آذر ۱۳۹۸

ثبت ۲ هزار مورد اطلاعات محرمانه معتادان

رییس مرکز ملی مطالعات اعتیاد گفت: در مرکز ملی مطالعات اعتیاد بیش از دو هزار مورد اطلاعات ثبت شده معتادان به صورت محرمانه وجود دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس مرکز ملی مطالعات اعتیاد گفت: در مرکز ملی مطالعات اعتیاد بیش از دو هزار مورد اطلاعات ثبت شده معتادان به صورت محرمانه وجود دارد.

آفرین رحیمی در مراسم افتتاح مرکز منطقه‌ای درمان اختلالات ناشی از سو‌ءمصرف مواد مخدر گفت: مرکز ملی مطالعات اعتیاد در سال ۸۰ در جلسه اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رییس جمهور به تصویب رسیده و مصوبه شورای عالی گسترش دانشگاه‌ها را با عنوان مرکز ملی دریافت می‌کند. این مرکز سال ۸۳ افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این مرکز دو رسالت اصلی دارد، گفت: اولین مسئولیت این مرکز کاهش بار اعتیاد و مصرف مواد مخدر در کشور از طریق تولید علم و توزیع آن در سطح کشور و دومین رسالت کمک به افزایش دانش اعتیاد و کمک به پیشبرد آن در سطح جهان است.

رییس مرکز مطالعات ملی اعتیاد خاطرنشان کرد: همچنین چند وظیفه دیگر در حال انجام است از جمله تولید راهنماها و خدمات مبتنی بر شواهد، مشاوره به سیاستگذاران و برنامه ریزان کشور و آموزش‌های تخصصی افزایش ظرفیت در سطح کشور و منطقه، ارائه خدمات درمان اعتیاد و ارائه خدمات آزمایشگاهی در رابطه با اعتیاد.

رحیمی تاکید کرد: همچنین کلینیک‌ها و آزمایشگاهی مختلف و برنامه آموزشی قوی داریم، همچنین بخش بین المللی نیز فعالیت چشمگیری دارد.

وی ادامه داد: در این مرکز بیش از دو هزار مورد اطلاعات ثبت شده معتادان به صورت محرمانه وجود دارد. همچنین این مرکز به بیش از هزار و ۶۰۰ نفر آموزش تخصصی ارائه کرده است.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان