arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۶۶۴
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۹ - ۲۷ آذر ۱۳۹۸

حریری: برای تشکیل دولت جدید نامزد نمی‌شوم/ کاخ بعبدا: مذاکرات پارلمانی به قوت خود باقی است

سعد حریری اعلام کرد، برای تشکیل دولت جدید کشورش نامزد نخواهد شد. منابع کاخ بعبدا نیز تاکید کردند،‌ خبری از تعویق رایزنی‌های فردا نیست
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حریری: برای تشکیل دولت جدید نامزد نمی‌شوم/ کاخ بعبدا: مذاکرات پارلمانی به قوت خود باقی است

سعد حریری اعلام کرد، برای تشکیل دولت جدید کشورش نامزد نخواهد شد. منابع کاخ بعبدا نیز تاکید کردند،‌ خبری از تعویق رایزنی‌های فردا نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد لبنان، سعد حریری، نخست وزیر موقت لبنان اعلام کرد، در رایزنی‌های پارلمانی که فردا (پنج‌شنبه) آغاز می‌شوند براساس نامزد نشدن برای تشکیل دولت آینده و بنا بر اصراری که در زمینه به تعویق نیفتادن مذاکرات به هر بهانه‌ای دارد، شرکت می‌کند.

قرار است طبق قانون اساسی میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان فردا اولین جلسات رایزنی‌های پارلمانی الزام‌آور را با فراکسیون‌های سیاسی در کاخ بعبدا به منظور معرفی نخست وزیر دولت آینده آغاز کند.

در حالی که حریری گفته نامزد تشکیل دولت آینده نمی‌شود احتمال می‌رود شخصیتی مورد توافق احزاب اصلی برای ماموریت تشکیل کابینه معرفی شود.

در میان فضای شکننده کنونی لبنان، منابع وزارتی امکان تعویق رایزنی‌های پارلمانی را برای بار سوم بعید نمی‌دانند چراکه حریری نتوانست حمایت فراکسیون‌های اصلی مسیحی در پارلمان را به دست آورد و از سوی دیگر جایگزینی نیز برای حریری معرفی نشده است.

اما منابع کاخ بعبدا تاکید کردند، رایزنی‌ها فردا به قوت خود باقی هستند. فراکسیون‌های پارلمانی نیز امروز تماس‌ها و مذاکرات خود را به دور از چشم رسانه‌ها بیشتر کردند.

از آن طرف، دیوید هیل، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی ظرف ساعات آتی وارد بیروت می‌شود تا در جریان آخرین تحولات سیاسی لبنان قرار بگیرد.

نظرات بینندگان