arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۸۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۸ - ۲۸ آذر ۱۳۹۸

محیط زیست تهران: سوخت مازوت در کلیه واحدهای صنعتی ممنوع است

معاون پایش و نظارت اداره‌کل محیط زیست تهران گفت: استفاده از سوخت مازوت بخاطر ایجاد آلودگی در کلیه واحدهای صنعتی ممنوع است و اگر واحدی تخلف کند به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محیط زیست تهران: سوخت مازوت در کلیه واحدهای صنعتی ممنوع استمحمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت به عنوان یکی از راهکارهای کنترل آلودگی هوای تهران اظهار داشت: هفته گذشته در این استان ٢کارخانه سیمان تهران و شمال که از سوخت مازوت استفاده می کردند با آنها برخورد شد و از روند فعالیت آنها جلوگیری شد. 
وی افزود: تنها کارخانه سیمان تهران اقدام به تامین سوخت گاز کرد و  با مجوز اداره کل محیط زیست فعالیت آن مجدد آغاز شد. 
معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست تهران ادامه داد: کارشناسان این اداره کل بر روند فعالیت این کارخانه و سایر واحدهای صنعتی نظارت دارند و در صورت مشاهده تخلف برخورد قانونی می شود. 
وی با اشاره به بازدید از نیروگاه بعثت گفت: این نیروگاه از سوخت گازوئیل استفاده می کند که تذکر کتبی دریافت کرد و اعلام کرده است که از سوخت گاز استفاده خواهد کرد. 
رستگاری تاکید کرد: همزمان با پایداری جوی و اجرای قانون هوای پاک، نظارت و پایش واحدهای صنعتی شدت یافته است و در این زمینه تیم های کارشناسی شبانه روز فعال هستند. 
وی خاطر نشان کرد: همچنین از شب گذشته فعالیت معادن شن، ماسه، آسفالت و کلیه فعالیت های معدنی، بتونی و حتی ریخته گری ها برابر ابلاغی که از سوی محیط زیست انجام شده تا اطلاع بعدی ممنوع خواهد بود.
به گفته معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست تهران، همچنین ورود کلیه کامیون به غیر از حاملان مواد سوختی به شهر تهران ممنوع است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان