arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۱۹۰۰۷
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۰ - ۳۰ آذر ۱۳۹۸

کاهش تصادفات شهری کهگیلویه و بویراحمد طی ۸ ماهه سالجاری

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصادفات فوتی و جرحی شهری این استان طی هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصادفات فوتی و جرحی شهری این استان طی هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

«سرهنگ اسماعیل خوشوقت» افزود: طی هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تلفات جانی تصادفات استان کاهش یافت، در این مدت ۱۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که در مدت مشابه سال قبل این تعداد ۱۸ نفر بوده‌است.

وی اظهار کرد: ایجاد زیر ساخت های مناسب، مسیرهای معابر پیاده مناسب، پل‌های مکانیزه عابر پیاده و احداث زیرگذر برای عبور عابر پیاده می‌تواند نقش مهمی در کاهش تصادفات شهری استان داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فرهنگ رانندگی در استان باید ارتقاء یابد، خاطرنشان کرد: فرهنگ رانندگی، خطای انسانی، رانندگان و رعایت نکردن قوانین و اصول ایمنی برخی از علل تصادفات استان است.

سرهنگ خوشوقت ادامه داد: ۷۳ نقطه حادثه خیز در سطح شهرهای استان شناسایی شده که برخی رفع شدند، تعدادی در حال رفع هستند و تاکنون برای تعدادی نیز هیچ اقدامی نشده است.

وی درخصوص خودروهای مقصر در تصادفات شهری استان ادامه داد: خودروهای پراید و ۴۰۵ بیشترین آمار را در تصادفات شهری به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مهم‌ترین علت فوت در تصادفات شهری استان ضربه مغزی و خونریزی داخلی بوده که تعدادی در سرصحنه و تعدادی نیز در مراکز درمانی فوت کردند.

سرهنگ خوشوقت بیان کرد: بیشترین تصادفات شهری استان در شهر یاسوج مربط به بلوار شهید هرمزپور، بلوار رجا و بلوار شهید قرنی و حواشی شهر بوده و در شهر گچساران مربوط به بلوار ولی عصر این شهر است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان