arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۳۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۰ - ۲۳ دی ۱۳۹۸

تنها داوطلب سیاه‌پوست ریاست جمهوری آمریکا هم انصراف داد

سناتور کوری بوکر تنها داوطلب سیاه‌پوست باقی‌مانده در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها، از ادامه حضور در این رقابت انصراف داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کوری بوکر دوشنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد من فعالیت‌های انتخاباتی خود را برای ریاست جمهوری به حالت تعلیق درمی‌آورم.

وی از تلاش‌های تیم انتخاباتی خود قدردانی کرده و گفته است من به آنچه که ساختیم افتخار می کنم و به آنچه که می توانیم با یکدیگر انجام دهیم، ایمان دارم.

بوکر که به دلیل ناتوانی در جذب کمک‌های انتخاباتی برای مناظره انتخاباتی ماه پیش نتوانسته بود حضور یابد، این بار هم از حضور در مناظره سه شنبه شب بازماند و به این ترتیب، حد نصاب لازم را برای ادامه حضور کسب نکرد.

وی دلیل دیگر انصراف از رقابت‌های انتخاباتی را حضور خود در واشنگتن برای پیگیری استیضاح دونالد ترامپ نامید که اجازه نمی‌دهد به فعالیت‌های تبلیغاتی خود بپردازد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده است در این هفته برای ارسال پرونده استیضاح ترامپ به سنا، رای گیری خواهد کرد و به نظر می رسد در صورت رای مثبت مجلس نمایندگان، این پرونده در هفته جاری به سنا ارسال شود.

جدال اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان با اکثریت جمهوریخواهان در سنا بر سر چگونگی رسیدگی به پرونده استیضاح و دعوت از شاهدان کلیدی در ماجرای "اوکراین گیت" است.

تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق درباره فعالیت اقتصادی جو بایدن و فرزندنش به ماجرای "اوکراین گیت" معروف شد که از نظر نمایندگان این کشور به عنوان "سوء استفاده از قدرت" مستوجب استیضاح شناخته شده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان