arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۴۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۱ - ۲۶ دی ۱۳۹۸

مودی به ظریف: هند منافع زیادی در حفظ صلح و ثبات خاورمیانه دارد

نارندرا مودی نخست وزیر هند در دیدار روز گذشته با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که هند منافع زیادی در حفظ صلح و ثبات منطقه خاورمیانه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نشریه " تایمز او ایندیا" روز پنجشنبه به نقل از دفتر نخست وزیری هند نوشت:وزیر امور خارجه ایران نقطه نظرات خود را در خصوص تحولات اخیر در خاورمیانه با نارندرا مودی به اشتراک گذاشت. نخست وزیر هند نیز به منافع مهم و زیاد هند در صلح و ثبات خاورمیانه اشاره کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، نخست وزیر هند بر تعهد این کشور در توسعه روابط قوی و دوستانه با ایران تاکید کرد. نارندرا مودی همچنین از ایران برای پیشرفت به دست آمده در بندر چابهار از جمله قرار دادن آن در منطقه ویژه اقتصادی تشکر کرد.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدار های خود با مقامات هندی، با اس جی شانکار وزیر امور خارجه هند دیدار گفت و گو کرد. در این دیدار، دو طرف آخرین تحولات روابط دو جانبه بویژه در زمینه اقتصادی و شرایط منطقه‌ای را بررسی کردند.

ظریف سه شنبه شب برای شرکت در کنفرانس بین المللی رایسینا وارد هند شد. وی قرار است با سفر به شهر مومبای با تجار هندی گفت وگو کند.

دیدار و گفت و گو با وزیر خارجه استونی، آجیت دوال مشاور امنیت ملی هند از دیگر دیدارهای ظریف در حاشیه رایسینا بود.

وی روز چهارشنبه همچنین در دیدار با حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان درباره تحولات منطقه‌ای به‌ویژه پس از ترور سپهبد شهید سلیمانی و آخرین شرایط سیاسی و گفت وگوهای صلح در افغانستان تبادل نظر کرد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی رایسینا عصر سه شنبه با حضور ۷۰۰ نماینده از 100 کشور جهان از جمله ایران در دهلی‌نو پایتخت هند آغاز به کار کرد و به مدت سه روز پیگیری می‌شود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان