arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۸ - ۲۷ دی ۱۳۹۸

آیا می دانید سلامت روان چیست؟

سلامت روان به سلامتی شناختی ، رفتاری و عاطفی ما اشاره دارد. این موضوع مربوط به نحوه تفکر ، احساس و رفتار ما است. اصطلاح "سلامت روان" گاهی به معنای عدم وجود یک اختلال روانی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سلامت روان به سلامتی شناختی ، رفتاری و عاطفی ما اشاره دارد. این موضوع مربوط به نحوه تفکر ، احساس و رفتار ما است. اصطلاح "سلامت روان" گاهی به معنای عدم وجود یک اختلال روانی است.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، سلامت روان می تواند بر زندگی روزمره ، روابط و حتی سلامت جسمی تأثیر بگذارد. سلامت روانی همچنین شامل توانایی فرد برای لذت بردن از زندگی،رسیدن به تعادل بین فعالیتهای زندگی و تلاشها برای دستیابی به تاب آوری روانشناختی است.

مشکلات بهداشت روانی می تواند هر کسی را در هر سنی تحت تأثیر قرار دهد.مطابق فرهنگنامه پزشکی Medilexicon ، سلامت روان عبارت است از: "بلوغ عاطفی ، رفتاری و اجتماعی یا عادی بودن، عدم وجود یک اختلال روحی یا رفتاری، وضعیت بهزیستی روانشناختی که در آن فرد به یکپارچه سازی مطلوب خواسته های غریزی رسیده است که هم برای خودش و هم برای محیط های اجتماعی قابل قبول باشد، بهداشت روانی عبارت است از تعادل عشق ، کار و اوقات فراغت. "

کارشناسان می گویند ، همه ما پتانسیل ایجاد مشکلات بهداشت روانی را داریم ، فارغ از چند ساله بودن، چه مرد و چه زن ، ثروتمند یا فقیر آمادگی آن را داریم که دچار مشکلات سلامت روان می شویم. تقریباً یک نفر از هر 5 آمریکایی هر سال مشکلات سلامت روان (18.5 درصد) را تجربه می کند. در ایالات متحده ، در سال 2015 ، حدود 9/8 میلیون بزرگسال (بالای 18 سال) دارای یک اختلال روانی جدی بودند. این معادل 4.8 درصد از کل بزرگسالان آمریکایی است.

در ایالات متحده و در بیشتر کشورهای توسعه یافته ، اختلالات روانی یکی از دلایل اصلی ناتوانی در برقراری ارتباط است. شایع ترین انواع بیماری روانی اختلالات اضطرابی ، اختلالات خلقی و اختلالات اسکیزوفرنی است. نمونه هایی از اختلالات اضطرابی عبارتند از: اختلال هراس فوبیا، اختلال وسواس فکری، اختلال استرس پس از سانحه .

نظرات بینندگان