arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۲۳ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

مشاور وزیرخارجه: آزار اقوام خبرنگاران BBC در ایران کذب است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور وزیر امور خارجه با بیان اینکه خبر آزار اقوام و دوستان خبرنگاران شاغل در بی‏بی‏سی فارسی کذب است، گفت: دستگیر شدگان، عده‏ای از همکاران این شبکه ضد ایرانی بودند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در چند روز گذشته شبکه تلویزیونی ناشر اکاذیب وابسته به استکبار و ابزار دروغ‏پراکنی نظام سلطه‏ گر غرب یعنی "بی‏بی‏سی فارسی" و همچنین بخش جهانی این شبکه از آزار، اذیت و دستگیری بستگان و حتی دوستان خبرنگاران فعال در این شبکه در ایران خبر داده بودند.

در همین حال، منوچهر محمدی مشاور وزیر امور خارجه در حاشیه پنجمین نشست از برنامه‏های "10 شب، 10 سخنران" شهرستان دماوند که با حضور امام جمعه این شهر و جمع کثیری از مسئولان و مردم در مسجد جامع دماوند با موضوع "تغییرات جهانی انقلاب اسلامی" برگزار شد، در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: همه به خوبی با نحوه عملکرد بی‏بی‏سی آگاه هستند.

وی ادامه داد: این شبکه عده‏ای را به استخدام خود درآورده بود تا بدین وسیله کاستی حضور خبرنگاران رسمی در داخل کشور را با آنها جبران کند و اهداف توطئه‏گرانه خود را ادامه دهد.

مشاور وزیر امور خارجه اضافه کرد: اما حربه بی‏بی‏سی ناکام ماند و افراد استخدامی آنها توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند و حال مسئولان آن شبکه ادعاهایی از این دست را دنبال می‏کنند.
نظرات بینندگان