کد خبر: ۵۲۷۸۰۲
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۴ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸

کمبود بیمارستان در ووهان / 4 مرکز ورزشی و فرهنگی به بیمارستان تبدیل می‌شود

علی‌رغم افتتاح یک بیمارستان هزار تختخوابی برای پذیرش مبتلایان به ویروس کرونا در ووهان چین، مقامات دولتی اعلام کردند قرار است چهار مرکز ورزشی و فرهنگی را نیز در این منطقه تبدیل به بیمارستانهای موقتی کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کمبود بیمارستان در ووهان /  4 مرکز ورزشی و فرهنگی به بیمارستان تبدیل می‌شودعلیرغم افتتاح ده روزه بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی مخصوص کرونا که برای پذیرش مبتلایان به این ویروس مهلک در چین ساخته شده است، دولت چین قصد دارد به دلیل کمبود تخت چند سالن ورزشی، فرهنگی و مرکز همایشها در ووهان در استان هوبه را به بیمارستان موقتی برای پذیرش بیماران تبدیل کند.

براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، مرکز کنترل ویروس کرونا اعلام کرد، سالن ورزشی «هونگشان»، سالن کنفرانس بین المللی ووهان و مرکز نمایشگاهی و یک مجموعه بزرگ فرهنگی را با ۳۴۰۰ تخت بیمارستانی مجهز خواهد کرد تا ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به این ویروس افزایش یابد. 

تغییرات برای تبدیل این مراکز به بیمارستان موقتی اواخر روز دوشنبه آغاز شده است و تا کنون صدها تحت در این مراکز مستقر شده است. 

این در حالیست که چین روز شنبه بیمارستان «هو شن شان» را طی ده روز و به طور اختصاصی برای مقابله با بیماری ویروس کرونا افتتاح کرد بود. همچنین قرار است روز پنج شنبه نیز بیمارستان مخصوص «لی شی شن» را با ظرفیت ۱۴۰۰ تحت بیمارستانی افتتاح کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، تعداد کسانی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را تا کنون از دست داده‌اند، به ۴۲۷ نفر رسیده است که از این میان دو نفر در کشورهای خارجی (فیلیپین و هنگ‌کنگ) و مابقی در خاک چین بودند.

طبق آمار رسمی، تعداد کل مبتلایان به این ویروس ۲۰،۴۳۸ نفر است که از این بین، تعداد ۱۵۱ نفر در ۲۳ کشور غیر از چین ثبت شده‌اند.

نظرات بینندگان