کد خبر: ۵۲۷۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۷ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸

آمریکا 20 هزار نظامی نزدیک مرزهای روسیه مستقر می‌کند

آمریکا قصد دارد به بهانه برگزاری تمرین‌های نظامی با متحدان اروپایی خود، 20 هزار نیرو نزدیک مرزهای اروپا مستقر کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به نوشته وبگاه شبکه خبری «یورو نیوز» آمریکا قصد دارد در قالب یک رزمایش به نام «مدافع اروپا» که در آن تجهیزات سنگین نظامی نیز حضور دارند، ۲۰ هزار نظامی به اروپا اعزام کند. این حجم نیرو بیشترین شمار نظامیان آمریکایی در اروپا در ۲۵ سال گذشته است.

نیروهای آمریکا قرار است به سایر نظامیان ناتو از کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و انگلیس بپیوندند.

«ینس استولنتبرگ» دبیرکل ناتو در این زمینه گفت که برگزاری چنین رزمایش بزرگی نشان از قدرت نیروهای ائتلاف دارد. وی گفت: «رزمایش مدافع اروپا بزرگترین استقرار نظامی آمریکا در اروپا در ۲۵ سال اخیر است و نشانگر عزم راسخ ایالات متحده برای آزادی و امنیت اروپا است.»

به گفته منابع مطلع، بسیاری از این تمرین‌های نظامی قرار است در مرز با روسیه انجام شود، هرچند که دبیرکل ناتو تأکید دارد این رزمایش به هدف ارعاب روسیه نیست.

دبیرکل ناتو در این باره و در حالی که سعی کرد اقدامات نظامی مسکو را زیر سئوال ببرد، توضیح داد: «همانطور که از این نام این رزمایش پیداست، این یک تمرین دفاعی است. ما به دنبال رویارویی با روسیه نیستیم، اما واقعیت این است که فعالیت‌های اخیر روسیه باعث کاهش ثبات و امنیت و افزایش غیرقابل پیش‌بینی و تغییر فضای امنیتی شده است.»

روسیه نیز بدون توجه به تحریم‌های آمریکا و متحدانش در حال تقویت هرچه بیشتر ارتش خود به سلاح‌ها و جنگ افزارهای جدید است. معاون اول وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه گفت که نیروهای مسلح این کشور با وجود تحریم‌های آمریکا و برخی متحدان این کشور، چندی دیگر به به روزترین تجهیزات جنگی از جمله سامانه‌های دفاع موشکی پیشرفته و بمب‌افکن‌های راهبردی جدید تجهیز خواهند شد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان