کد خبر: ۵۲۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۰ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

کشف محموله بزرگ شمش طلای قاچاق در مرز باشماق کردستان

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از توقیف یک دستگاه خودرو و کشف ۲۰ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار قاچاق در منطقه مرزی باشماق کردستان خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از توقیف یک دستگاه خودرو و کشف ۲۰ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار قاچاق در منطقه مرزی باشماق کردستان خبر داد.

سردار قاسم رضایی در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزبانان استان کردستان با اشراف و رصد اطلاعاتی از حوزه استحفاظی، از قصد قاچاقچیان مبنی بر انتقال مقادیر قابل توجهی شمش طلای قاچاق از مرز باشماق مریوان به آن سوی مرزهای کشور مطلع شدند.

وی افزود: مرزبانان با تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرز و استقرار بر روی پل مرزی "باشماق"، به یک دستگاه خودروی تندر ال ۹۰ مشکوک شدند و خودروی مورد نظر را متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: مرزبانان در بازرسی از خودرو، موفق شدند ۲۰ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار قاچاق را که به طرز ماهرانه‌ای در باک سوخت خودرو جاساز شده بود، کشف کنند.

سردار رضایی با اشاره به دستگیری راننده خودرو، اظهار داشت: برابر اعلام کارشناسان، ارزش این محموله کشف شده ۱۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش سایت پلیس، وی در پایان به اشراف مرزبانان بر نوار مرزی کشور اشاره کرد و گفت: به منظور برخورد قاطع با هرگونه تجاوز مرزی و قاچاق، اقدامات گسترده‌ای در سرتاسر مرزهای کشور صورت گرفته و مرزبانان با بهره‌گیری از تجهیزات فنی و گشت های مستمر با چشمانی تیزبین مانع تحرک قاچاقچیان و سودجویان در مرزهای کشور خواهند شد.

نظرات بینندگان