کد خبر: ۵۲۷۹۶۶
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۰ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

دی‌کاپریو، باندراس یا فینیکس؟/ اسکار حق کیست؟

واکین فینیکس که سال‌هاست در جوایز اسکار دیده نمی‌شود امسال فرصت خوبی برای درخشش در رقابت با لئورناردو دی‌کاپریو بازیگر برنده اسکار و آدام درایور ستاره نوظهور هالیوودی و آنتونیو باندراس دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

واکین فینیکس که سال‌هاست در جوایز اسکار دیده نمی‌شود امسال فرصت خوبی برای درخشش در رقابت با لئورناردو دی‌کاپریو بازیگر برنده اسکار و آدام درایور ستاره نوظهور هالیوودی و آنتونیو باندراس دارد.

آدام درایور پس از بازی قدرتمند در دو فیلم «گزارش» و «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر» امسال برای بازی در فیلم «داستان ازدواج» به جمع نامزدهای شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد راه یافته است، فیلمی که درایور در کنار اسکارلت جوهانسن در نقش زوجی درگیر جدایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.


باندارس که برای بازی در فیلم «درد و شکوه» بهترین بازیگر جشنواره کن شد در نقش فیلمسازی سالخورده بازی می‌کند که نگاهی به زندگی گذشته‌اش دارد و در این فیلم بازی تکان‌دهنده و بی‌شباهت به تمامی نقش‌هایش داشته است. گرچه کسب جایزه بازیگری کن برای باندارس مسیر حضور در میان نامزدهای اسکار را هموار کرد اما عدم نامزدی در جوایز انجمن بازیگران آمریکا و بفتا، شانس کسب اسکار را برای این بازیگر 59 ساله کم کرده است.

«روزی روزگاری در هالیوود» در جشنواره کن مورد استقبال قرار گرفت با بازی قدرتمند لئوناردو دی‌کاپریو در نقش یک ستاره رو به زوال فیلم‌های وسترن در سال 1969 همراه است که در تلاش است به روزهای درخشان خود بازگردد و در کنار او دوست وفادار و بدلکار او با بازی برد پیت قرار گرفته است. برد پیت در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شانس اول است و پیش از این نیز جایزه گلدن گلوب این شاخه را برای این فیلم دریافت کرده است.

«جوکر» که بر اساس کتاب‌های مصور دی سی کامیکس ساخته شده با بازی تحسین برانگیز واکین فینیکس همراه است که تاکنون جایزه گلدن گلوب، انتخاب منتقدان و انجمن بازیگران را کسب کرده و در این فیلم ایفاگر نقش دلقکی با اختلال روانی است که در ابتدا تلاش می‌کند از طریق استندآپ کمدی توجهات را به سمت خود جلب کند اما در نهایت رو به خشونت می‌آورد. فینیکس که تاکنون چهار بار نامزد اسکار شده است هیچ زمانی به این اندازه به کسب اسکار بازیگری نزدیک نشده است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان