arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۸۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۸ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

روسیه: ایران در تلاش برای گفت‌وگو با همسایگانش صادق است

یک منبع در وزارت خارجه روسیه به المیادین گفته است که تهران آماده است تا گام های ملموسی برای پایان دادن به تنش در خاورمیانه بردارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این منبع که نامی از او ذکر نشده به این شبکه لبنانی گفته است: تهران آماده است تا گام های ملموسی برای پایان دادن به تنش در خاورمیانه و به خصوص عراق بردارد. مسکو نیز آماده است تا به طرف های ذیربط در منطقه برای کاهش تنش کمک کند تا میان آنها گفت وگو برقرار شود.

وی گفت: مسکو اطمینان دارد که تهران در تلاش های خود برای انجام گفت‌وگو با همسایگانش صادق است.

این منبع در ادامه تاکید کرد: مسکو احساس می کرد که بعد از اقدام خصمانه آمریکا در ترور سردار سلیمانی و پاسخ انتقامی ایران، اتفاقات خطرناکی رخ می‌دهد، ماهواره های روسی در آن زمان پروازه های گسترده هواپیماهای رادار گریز آمریکایی را رصد کرد.

وی گفت: هواپیماهای رادار گریز آمریکا در حالت آماده باش برای هدف قرار دادن عمق ایران بدون نقض حریم هوایی این کشور بودند. مسکو اکنون وضعیت میان ایران و آمریکا را آرام می‌داند و امیدوار است که دو طرف این وضعیت را حفظ کنند.

این منبع در وزارت خارجه روسیه در ادامه با اشاره به اینکه مسکو امیدوار است که در آینده هیچ گونه اقدام نظامی میان دو کشور ایران و آمریکا رخ ندهد افزود: طرف روسی پیش از این نه برای میانجیگری بلکه برای تسهیل روند از سرگیر روابط، خدماتی انجام داده بود.

وی گفت: روسیه پیش از این پیشنهاد تسهیل ایجاد ارتباط میان ایران و آمریکا و همچنین ایران و عربستان را داده بود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان