کد خبر: ۵۲۸۰۹۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۹ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

دیدار «بنت» و «اسپر» در پنتاگون با محوریت ایران و غرب آسیا

وزیر جنگ اسرائیل در دیدار با همتای آمریکایی خود درباره مسائل مختلف از جمله ایران و غرب آسیا رایزنی کرد. بنت در این دیدار مدعی شد «اقدام قاطع» علیه ایران را تا خاتمه دادن به حضور نیروهای این کشور در سوریه ادامه خواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«نفتالی بنت» وزیر جنگ اسرائیل روز سه‌شنبه در واشنگتن با «مارک اسپر» همتای آمریکایی خود دیدار کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، این دو در اولین دیدار با یکدیگر، موضوع ادعایی «خشونت ادامه‌دار ایران در خاورمیانه» را به بحث گذاشتند.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی طی بیانیه‌ای درباره این دیدار اعلام کرد، بنت و اسپر بر همکاری نظامی مستحکم بین آمریکا واسرائیل تأکید کردند. این دو همچنین حضور ایران در سوریه را تهدید دانسته و بر لزوم ممانعت از تلاش تهران برای تحکیم جایگاه خود در این کشور و دستیابی آن به سلاح هسته‌ای تأکید کردند.

بنت در این دیدار مدعی شد «اقدام قاطع» علیه ایران را تا خاتمه دادن به حضور نیروهای این کشور در سوریه ادامه خواهد داد. او از اسپر به‌خاطر حمایت بی‌وقفه از آنچه «حق مسلم اسرائیل در دفاع از خود» نامید، قدردانی کرد.

صهیونیست‌ها بارها اذعان کرده‌اند سلاح رساندن ایران به «حزب‌الله» یکی از نگرانی‌های اصلی امنیتی آن‌ها است؛ زیرا این گروه می‌تواند به‌راحتی از لبنان، سرزمین‌های اشغالی را مورد هدف قرار دهد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان