کد خبر: ۵۲۸۱۸۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۰ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

ترامپ در کاخ سفید با رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا دیدار کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین فشارهای این کشور علیه دولت مادورو، این بار در کاخ سفید با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا دیدار کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از آنکه رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را به عنوان میهمان ویژه به سخنرانی سالیانه خود در کنگره آمریکا دعوت کرد، در کاخ سفید هم از او میزبانی کرده است.

کاخ سفید در صفحه توئیتری خود ضمن انتشار تصاویر دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با خوان گوایدو رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا نوشت: «ایالات متحده به همکاری با شرکایمان در منطقه برای مقابله کردن با دیکتاتوری نامشروع در ونزوئلا ادامه خواهد داد».

در تصاویری که کاخ سفید از این دیدار منتشر کرده، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا هم دیده می‌شود.

دیدار ترامپ با گوایدو در حالی انجام شده که پیش از این رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در سخنرانی سالیانه رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره که بامداد روز گذشته ایراد شد، حضور یافت و مورد استقبال جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها قرار گرفته بود.

آمریکا از سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی گوایدو را به عنوان «رئیس‌جمهور ونزوئلا» رسمیت شناخته و از آن زمان در حال اعمال انواع فشارهای اقتصادی، سیاسی و تهدیدهای نظامی علیه دولت قانونی «نیکلاس مادورو» بوده است

منبع: فارس
نظرات بینندگان