کد خبر: ۵۲۸۴۴۳
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۹ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

بلژیک سفیر اسرائیل را فراخواند

بلژیک سفیر اسرائیل را به دلیل انتقاد از این کشور به دلیل دعوت از یک فعال ضد اسرائیلی برای حضور در نشست بعدی شورای امنیت سازمان ملل، فرا خواند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پس از آنکه بلژیک از «برد پارکر» فعال حامی فلسطین برای حضور در نشست هفته آینده شورای امنیت سازمان ملل دعوت به عمل آورد، روابط میان بروکسل و تل‌آویو متشنج شد.

وزارت امور خارجه بلژیک جمعه صبح «امانوئل ناهشون» را فراخواند تا مراتب اعتراض خود به دلیل ریتوئیت توئیتی انتقادی از بروکسل به دلیل دعوت از پارکر را ابراز کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه بلژیک آمده است: «ما سفیر اسرائیل را صبح امروز فراخواندیم تا ناراحتی خود از توئیت به خصوص وی به عنوان سفیر اسرائیل در بلژیک را ابراز کنیم. ما مخالفت صریح خود را به صورت شکل و محتوا ابراز کردیم.»

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز روز گذشته درباره حضور یک فعال منتقد رژیم صهیونیستی در نشست شورای امنیت سازمان ملل به سفیر بلژیک اعتراض کرد.

خبرنگار «تایمز اسرائیل» در صفحه شخصی توئیتر خود به نقل از یک مسئول صهیونیست نوشت اعتراض وزارت خارجه این رژیم به سفیر بلژیک، به دلیل دعوت رئیس دوره‌ای شورای امنیت (که برعهده نماینده بلژیک در سازمان ملل است) از برَد پارکر، تحلیلگر ارشد در سازمان «دفاع برای فلسطین» جهت حضور در یکی از جلسات این شورا بوده است.

بر این اساس، مسئول صهیونیست مذکور در این باره توضیح داد: «[تل‌آویو] از سیاست سیستماتیک بلژیک برای تبدیل کردن شورای امنیت به عرصه‌ای جهت حمله به اسرائیل عصبانی است. آنها صداهایی را تکرار می‌کنند که اسرائیل را به انجام جنایت جنگی متهم می‌کنند».

منبع: فارس
نظرات بینندگان