arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۸۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۲۰ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۸

سود سپرده بانکی مشمول مالیات می‌شود؟

در حالی که برخی خبرها از شمول مالیات بر سود سپرده بانکی دلالت داشت ، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد این مهم اجرایی نخواهد شد .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شمارش معکوس برای دریافت مالیات بر عایدی سرمایه آغاز شده است . بر این اساس برخی با استناد به این موضوع تاکید کردند که سود سپرده بانکی نیز جزو سرمایه تلقی می شود . این در حالی است که وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرده است با توجه به شرایط تورمی کشور سپرده بانکی سرمایه تلقی نمی شود .


وی در این خصوص توضیح داده است: از اصل و اساس این پیشنهاد از سوی ما ارائه نشده است چرا که اگر سود سپرده سرمایه تلقی شود در دوره‌های تورمی که با کاهش ارزش مواجه می‌شود، تکلیف چیست؟

وی گفت: مالیات ابزار حساسی است و نباید چون چکش بر سر هر چیز کوبیده شود ، اگر سپرده ها راهی بازارهای موازی جون طلا و ارز و ...شوند مضرات زیادی به بار می‌آورند و از این رو می‌گویم دریافت مالیات از سود سپرده بانکی منتفی است.


وزیر امور اقتصادی و دارایی در دومین نشست خود با نمایندگان رسانه های گروهی در خصوص زمان افزایش پایه‌های مالیاتی و دریافت مالیات بر عایدی سرمایه گفت: اجرای این قانون به سال آینده می‌رسد و با توجه به اینکه ابزار مالیاتی بسیار حساس است، پیشبینی کرده اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم ، دو سال پس از تصویب، اجرا شود .

 

نظرات بینندگان