arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۸۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۰۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

ترامپ یکی از شاهدان پرونده استیضاحش را از کاخ سفید اخراج کرد

رییس جمهوری آمریکا یکی از مشاوران ارشد امنیت ملی خود را که در تحقیقات استیضاحش علیه او شهادت داده بود، اخراج کرد. این فرد «سرهنگ دوم الکساندر ویندمن» مشاور ارشد ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه خبری سی‌ان‌ان بامداد شنبه گزارش داد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پس از تبرئه از استیضاح در سنا، «سرهنگ دوم الکساندر ویندمن» مشاور ارشد ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید را اخراج کرد.

ویندمن در تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا به عنوان شاهد حاضر شده و در پاسخ به پرسش‌های نمایندگان علیه ترامپ شهادت داده بود.

پیشتر خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد ترامپ پس از آنکه توسط سنا از استیضاح تبرئه شد، قصد دارد تغییراتی در دولت خود از جمله تغییر سرپرست کارکنان کاخ سفید اعمال کند که اخراج ویندمن بخشی از آن است.

ترامپ ساعاتی پیش در جمع خبرنگاران گفت از اینکه ویندمن علیه او شهادت داده ناراحت است.

رویترز در گزارش خود نوشته بود که این تغییر بخشی از تغییرات گسترده‌ای در شورای امنیت ملی آمریکا است که دلیل اصلی آن عدم وفاداری به ترامپ است.

سی‌ان‌ان پیشتر نیز گزارش داده بود ترامپ در نظر دارد شخصی دیگری را به جای «میک مولوانی» سرپرست کارکنان کاخ سفید که یکی از افراد مهم در تحقیقات مربوط به استیضاح ترامپ بود، به عنوان رییس دائمی کارکنان معرفی کند، اما ترامپ امروز گفت که چنین قصدی ندارد.

ترامپ در دسامبر ۲۰۱۹ با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «اخلال در کار کنگره» با اکثریت آرا در مجلس نمایندگان استیضاح شد، اما سنا با اکثریت جمهوریخواه پس از ۱۲ روز برگزاری جلسات دادگاه، او را از این اتهامات تبرئه کرد.

با این حال، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد ترامپ برای همیشه تاریخ جزو رئیسان جمهوری استیضاح شده آمریکا خواهد بود که به خاطر تضعیف امنیت ملی استیضاح شد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان