کد خبر: ۵۲۸۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۷ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸

اسکوچیچ: ماجرای ویلموتس و استراماچونی برایم تکرار نمی‌شود

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران، در جدیدترین مصاحبه اش، گفت: سناریوی مالی ویلموتس و استراماچونی برای من تکرار نمی شود. من در 5 سال گذشته که در ایران مربیگری می کردم، وضعیت را این چنین ندیدم. ممکن است چکی دریافت کنید و با تاخیر نقد شود و اتفاقی بزرگ نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رونمایی از دراگان اسکوچیچ، سرمربی 51 ساله سابق ریکا به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران غافلگیر کننده بود. چون این تیم در سال های گذشته با وجود اسم های بزرگ دچار مشکل شده است.

بعد از کارلوس کی روش (8 سال مربیگری در ایران) و مارک ویلموتس بلژیکی که بعد از 7 ماه نوامبر گذشته به خاطر مسائل مالی قراردادش را فسخ کرد، این بار نوبت به اسکوچیچ رسیده است. تحریم های بین المللی در ایران تاجایی بود که آندره استراماچونی، سرمربی سرشناس ایتالیایی با باشگاه استقلال تهران قطع همکاری کرد و تیم را ترک کرد.

او در پاسخ به سوال سایت «vecernji»، گفت: گزارش‌هایی که رسانه ها درباره این موضوعات مطرح کردند تنها بخشی از واقعیت داستان است. من در 5 سال گذشته که در ایران مربیگری می کردم، وضعیت را این چنین ندیدم. ممکن است چکی دریافت کنید و با تاخیر نقد شود و اتفاقی بزرگ نیست. به همین خاطر اصلا ترسی از این ندارم که این اتفاق برای من تکرار شود و من نیز در لیست این مربیان باشم چون مشکلی در این زمینه نیست.

وی درباره کارنامه اش و هدفش در از حضور در نیمکت تیم ملی ایران، گفت: ایران دومین تیم برتر آسیا در رده بندی فیفا است. همه انتظار دارند این تیم به جام جهانی راه پیدا کند. من هم در اینجا حضور دارم تا به این هدف برسم. من قبل از مربیگری در تیم ملی ایران به عنوان سرمربی نفت آبادان کار می کردم و این تیم را به رده ششم جدول لیگ ایران رساندم. قبل از آن هدایت تیم های ملوان، فولاد و خونه به خونه را برعهده داشتم. ایرانی ها با توجه به عملکردم در باشگاه‌هایشان مرا را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردند.

اسکوچیچ تاکید کرد: در تمام تیم‌های باشگاهی ایران به موفقیت بزرگی رسیدم. با فولاد در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کردم. خونه به خونه را به فینال جام حذفی رساندم. بدون شک آنها این تصمیم را گرفتند چون معتقد بودند من فوتبال ایران را خوب می‌شناسم. در نهایت تصمیم خود را گرفتند تا به من این فرصت را بدهند. بدون شک این سمت اوج مربیگری‌ام است و می خواهم توانایی‌ام را نشان دهم.

نظرات بینندگان