کد خبر: ۵۲۸۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۲ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

تشدید مبارزه با زمین‌خواران در روزهای پایانی سال/ اعلام دو شماره برای گزارش تخلفات

جانشین رییس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه همکاری مشترک مردم و پلیس در حراست از اراضی ملی حائز اهمیت است، گفت: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، تشدید مقابله با زمین خواران در دستور کار پلیس قرار دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جانشین رییس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه همکاری مشترک مردم و پلیس در حراست از اراضی ملی حائز اهمیت است، گفت: با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، تشدید مقابله با زمین خواران در دستور کار پلیس قرار دارد.

 سردار حمید عطایی در حاشیه جلسه آموزشی توجیهی ویژه فرماندهان یگان های حفاظت از جنگل ها و مراتع، امور اراضی ملی زمین و مسکن و محیط زیست که به صورت سراسری و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: سه راهبردِ پایش، برخورد مقتدرانه و بازگشت به وضعیت اولیه در طرح مبارزه با پدیده زمین خواری حائز اهمیت است.

وی افزود: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، پدیده شوم زمین خواری نیز افزایش می‌یابد که در این راستا پلیس پیشگیری درصدد است با پایش مستمر، کنترل، نظارت، پیگیری و ایجاد هم افزایی اطلاعاتی بین یگان‌های حفاظت، آمادگی خود را به بالاترین سطح افزایش دهد تا به پشتوانه قانون و احکام قضائی با متخلفان به صورت قاطع برخورد کند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا بازگشت به وضعیت اولیه اراضی تصرف شده را مهم‌ترین بخش از اجرای احکام قضائی و طرح مقابله با زمین خواری دانست و تصریح کرد: تدابیر لازم به منظور عدم فراهم شدن امکان بازسازی و بازگرداندن اراضی به حالت قبل از اجرای حکم توسط متخلفان اتخاذ شده است.

وی مسئله زمین خواری را یک تهدید بزرگ برای منافع ملی برشمرد و خاطرنشان کرد: همکاری مشترک مردم و نیروی انتظامی موثرترین عامل در حراست از اراضی ملی است، از مردم و مسئولان می خواهیم با همکاری مستمر و جدی پلیس را در کوتاه کردن دست افراد ناپاک از اموال عمومی یاری کنند.

عطایی حفظ و حراست از اراضی ملی و مبارزه با زمین خواری را یکی از ماموریت های نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: هرقدر بتوانیم در برابر متصرفان اراضی ملی قاطعانه برخورد کنیم به همان میزان به نسل آینده کشور خدمت بیشتری کرده‌ایم.

وی با تاکید بر لزوم ارتقاء آگاهی مردم برای صیانت از اراضی ملی، توسعه راهکارهای ایجابی، جلب مشارکت و همکاری همیاران، سازمان های مردم نهاد و نیروهای بسیج مردمی را در مقایسه با برخورد سلبی با پدیده زمین خواری مهم تر ارزیابی کرد و افزود: مشارکت همه‌ جانبه مردم برای تحقق این امر ضروری است و همه باید برای حفاظت و صیانت از منابع ملی تلاش کنند.

براساس سایت پلیس، در بخش دیگر این جلسه، سرهنگ ابراهیم حسن آبادی، فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با اعلام شماره تماس ۱۳۱ و سرهنگ جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور نیز با اعلام شماره تماس ۱۵۴۰ ، سامانه های یاد شده را پل ارتباطی برای دریافت گزارش های مردمی برای مقابله با زمین خواری عنوان کردند.

نظرات بینندگان