کد خبر: ۵۲۸۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۵ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

وزارت دفاع افغانستان: عامل حمله به نیروهای آمریکایی سرباز ارتش بود

وزارت دفاع افغانستان دقایقی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که عامل حمله به نیروهای آمریکایی، یک فرد با لباس ارتش ملی افغانستان بوده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ارتش افغانستان جزییات بیشتری را درباره حمله شب گذشته به مواضع آمریکا در ننگرهار ارائه کرد.

فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان شامگاه یکشنبه (امروز) اعلام کرده بود که نظامیان آمریکایی در این کشور در ولایت «ننگرهار» هدف حمله قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، این حمله زمانی انجام شد که نیروهای آمریکایی و افغانستانی در حال انجام عملیات در ولایت ننگرهار بودند.

پس از این حمله فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز اعلام کرد که جزئیات بیشتری درباره این حمله و تلفات آن اعلام خواهد شد.

رسانه‌های افغانستان در آغازین ساعات امروز گفتند که در نتیجه این حمله 8 نظامی آمریکایی کشته و زخمی شده‌اند اما از عامل این حمله گزارشی ندادند.

بلافاصله پس از آن نیز آمریکا تایید کرد که در جریان این درگیری، دو نظامی آمریکایی کشته و شش نفر زخمی شده‌اند.

در بیانیه فرماندهی نیروهای آمریکایی آمد که برخی گزارش‌ها حکایت از آن دارد که یک فرد، که لباس نیروهای مسلح افغانستان را به تن کرده بوده، به نیروهای آمریکایی تیراندازی کرده است.

برخی گزارش‌های غیرموثق اعلام کردند که طالبان این حمله را انجام داده، اما تا این لحظه این گروه در این باره اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع افغانستان دقایقی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که عامل این حمله یک فرد با لباس ارتش ملی افغانستان بوده است.

بر اساس این بیانیه‌ در این حمله یک سرباز ارتش افغانستان و 2 سرباز آمریکایی جان باختند و 3 نیروی ارتش و 6 نیروی خارجی نیز زخمی شدند.

تاکنون هدف از این حمله مشخص نیست و گمانه‌زنی‌ها درباره این اقدام وجود دارد.

این حمله در حالی صورت گرفت که برخی از کشورهای عضو «ناتو» در حال انجام بررسی‌های لازم برای خارج کردن هزاران نفر از نیروهای خودشان از افغانستان، همزمان با طرح آمریکا برای کاستن از نیروهای خود در این کشور هستند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان