کد خبر: ۵۲۸۸۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۲۰ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

کمبود تجهیزات پزشکی و دارو چالش جدید چین برای مقابله با کرونا

در حالی که هر روز بر شمار مبتلایان و کشته‌شدگان ویروس کرونا افزوده می‌شود، چین با چالش کمبود تجهیزات پزشکی و دارو نیز روبرو شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دولت چین در حال بررسی راهکارهای مختلف از تولید تا واردات دارو است تا بتواند هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کند.

این در شرایطی است که شمار مبتلایان به این ویروس نه تنها در چین بلکه در مناطق همجوار نیز در حال افزایش است.

در هنگ‌کنگ شمار مبتلایان در یک هفته از ۱۸ به ۲۹ نفر افزایش یافته و در تایوان نیز در این مدت تعداد بیماران از ۱۰ به ۱۸ نفر افزایش یافته است.

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین که زیر نظر دولت فعالیت می‌کند، در بیانیه‌ای آورده است که بشدت به تجهیزات پزشکی و داروهای بیشتر نیاز داریم و برای ساخت واکسن نیز لازم است از تجهیزات پیشرفته استفاده شود.

این کمیسیون در بیانیه خود تاکید کرد: به موسسات تولید دارو هر کمکی می‌کنیم تا فورا برای تولید دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت کنند.

پیش از این وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای خاطر نشان کرده بود که به شرکت‌ها و موسسات امکان می‌دهد تا بسرعت تجهیزات پزشکی و بهداشتی و اقلام ضروری مورد نیاز را از کشورهای دیگر وارد کنند.

ماسک، تجهیزات پزشکی و آزمایشی، تست‌های سنجش ویروس، البسه ویژه برای خدمه بیمارستان‌ها، دارو و حرارت سنج از جمله اقلامی است که چین بشدت به آنها نیاز دارد.

چایو گوانگ جینگ استاندار استان هوبی در مرکز چین و کانون شیوع بیماری کرونا امروز یکشنبه در مصاحبه تلویزیونی گفت که دستکم ۲۰ درصد کمبود البسه پوششی برای کادرهای پزشکی و خدمه بیمارستان وجود دارد.

۳۷ هزار و ۵۶۶ نفر در سراسر جهان مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که ۳۷ هزار و ۱۹۸ نفر آنها در چین هستند.

۸۱۳ نفر به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند که ۸۱۱ نفر از آنها در چین بوده‌اند. بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ نفر هم درمان شده‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان