کد خبر: ۵۲۸۹۲۹
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۰ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

بازندگان بزرگ اسکار ۲۰۲۰

فیلم «ایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی اسکار ۲۰۲۰ را دست خالی ترک کرد، تا تجربه تلخ جوایز «گلدن گلوب» برای عوامل این فیلم گرانقیمت تکرار شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیلم «ایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی اسکار ۲۰۲۰ را دست خالی ترک کرد، تا تجربه تلخ جوایز «گلدن گلوب» برای عوامل این فیلم گرانقیمت تکرار شود.

 اسکار ۲۰۲۰ متعلق به «انگل» بود، در این شکی نیست. «انگل» در اسکار نود و دوم جوایز اصلی مراسم را درو کرد و به خانه برد.

فیلم‌های دیگر در غوغایی که «انگل» به پا کرده بود، به چشم نمی‌آمدند. «روزی روزگاری در هالیوود» دو جایزه از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را به خانه برد. در این میان کوئنتین تارانتینو رقابت برای دریافت اسکار بهترین فیلمنامه ارژینال را به بونگ جون هو واگذار کرد.

«جوکر» که نامزد ۱۱ جایزه بود، به یک جایزه قناعت کرد که آن‌ هم مشخص بود. انگار اسکار بهترین بازیگر مرد را برای واکین فینیکس کنار گذاشته بودند.

در این میان نام «ایرلندی» که با بودجه ۱۶۰ میلیون دلاری نتفلیکس ساخته شده است، با بازیگران بزرگش اصلا به میان نیامد. البته بونگ جون هو هنگام دریافت جایزه کارگردانی روی صحنه به «مارتین اسکورسیزی بزرگ» ادای احترام کرد.

البته می‌توان بازنده بزرگ را «۱۹۱۷» نامید که با بردن اکثر جوایز معتبر سینمایی از گلدن گلوب و بفتا بگیر تا جایزه انجمن تهیه‌کنندگان سینمای آمریکا شانس اصلی دریافت اسکار بهترین فیلم شناخته می‌شد اما این فیلم هم مغلوب «انگل» شد. هر چند که جوایزی مثل بهترین فیلمبرداری را به خانه برد.

نظرات بینندگان