arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۳ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۰

بحرينيها امروز با شعار «‌ به ميدان لؤلؤ باز مي گرديم » تظاهرات مي کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ائتلاف چهاردهم فوریه از بحرینی ها خواسته است امروز جمعه با شعار « همه ما باز می گردیم» به سوی میدان لؤلؤ(شهدا) تظاهرات کنند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العالم ، این در حالی است که نیروهای رژیم آل خلیفه با پشتیبانی نیروهای اشغالگر سعودی قرار دادن گونیهای پر از شن را در اطراف میدان لؤلؤ آغاز کرده اند تا از رسیدن تظاهرکنندگان به این میدان جلوگیری کند. شاهدان تاکید کردند نیروهای امنیتی از لودرها برای ایجاد موانع خاکی و قرار دادن موانع بتونی در اطراف این میدان استفاده می کنند علاوه بر اینکه در اطراف میدان لؤلؤ سیمهای خاردار ایجاد شده است .

معترضان بحرینی میدان لؤلؤ را نماد مبارزه خود علیه رژیم آل خلیفه می دانند. فادی السید گزارشگر العالم در گزارشی گفت : مردم بحرین دیروز به تظاهرات گسترده در مناطق مختلف این کشور اقدام کردند . السید گفت: شرکت کنندگان در راهپیمایی هایی که در مناطق باربار ، ستره ، سنابس و مناطق دیگر بحرین با شعار « همه ما به میدان لؤلؤ باز می گردیم » برگزار شد ، بر پافشاری خود برای رسیدن به این میدان تاکید و تصریح کردند با هر جانفشانی که شده به این میدان خواهند رسید. السید گفت : مردان و زنان شرکت کننده در این راهپیمایی ها از ارتش اشغالگر سعودی خواستند از بحرین عقب نشینی کنند. نیروهای رژیم آل خلیفه نیز در سطح گسترده ای به سوی تظاهرکنندگان نارنجکهای گازی و گلوله های ساچمه ای شلیک کردند. نیروهای امنیتی مورد حمایت اشغالگران سعودی پس از محاصره جزیره ستره با یورش به مناطق مختلف این جزیره ، دهها نفر از ساکنانش را بازداشت کردند. نیروهای آل خلیفه همچنین به تظاهراتی که در مناطق مختلف جزیره ستره برگزار شد یورش بردند .

حمله نیروهای آل خلیفه به ساکنان جزیره ستره باعث شد که مردم نیز با آنها در اعتراض به اذیت و آزارها و شکنجه وحشیانه جوانان بازداشت شده درگیر شوند. نیروهای بحرینی با حمایت نیروهای سعودی میدان لؤلؤ را با ایجاد موانع نظامی به یک پادگان نظامی تبدیل کرده است و دهها خودروی نظامی در اطراف میدان لؤلؤ مستقر شده اند تا جلوی رسیدن تظاهرکنندگان به آن گرفته شود.
نظرات بینندگان