arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۹۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۱ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

ترکیه: 115 هدف وابسته به نظام سوریه را هدف قرار دادیم

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که 115 هدف وابسته به نظام سوریه را هدف قرار داده که طی آن دو تانک،‌ دو سکوی پرتاب موشک یک بالگرد مورد اصابت قرار گرفته‌ است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
زارت دفاع ترکیه شامگاه دوشنبه اعلام کرد که ۱۱۵ هدف وابسته به نظام سوریه را هدف قرار داده است.

به نوشته پایگاه خبری شبکه خبری «تی‌آرتی»، وزارت دفاع ترکیه مدعی شد که این حمله در واکنش به حملات علیه نیروهای ترکیه‌ای در «ادلب» بوده است.

وزارت دفاع ترکیه در ادامه بیانیه خود اعلام کرد که هدف قرار دادن مواضع نظام سوریه همچنان ادامه دارد و این اقدام را در راستای «حق دفاع از خود» انجام می‌دهد.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه آمده که در این حملات سه تانک و دو سکوی پرتاب خمپاره نابود گردیده و یک بالگرد نیز مورد هدف قرار گرفته و 101 سرباز ارتش سوریه بی‌اثر شده‌اند. (در ادبیات نظامی ارتش ترکیه، بی اثر شدن زمانی استفاده می‌شود که طرف مقابل کشته یا دستگیر شده باشد.)

وزیر دفاع ترکیه امروز مدعی حمله نیروهای ارتش سوریه به یک پست دیده بانی این کشور در ادلب شد. وزیر دفاع ترکیه مدعی شد که به دلیل آتش توپخانه‌ای ارتش سوریه،پنج نظامی این کشور در یک پست دیده بانی در منطقه «تفتناز» در ادلب کشته کشدند. 

وزیر دفاع ترکیه شامگاه یکشنبه با بیان اینکه آنکارا نقشه‌های جایگزینی برای وضعیت ادلب دارد، تهدید کرد اگر به هشدارهای ترکیه در قبال عملیات ارتش سوریه در این استان بی‌توجهی شود، نقشه‌های جایگزین را اجرا می‌کنند.

تهدیدهای ترکیه در حالی است که ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای خبر داد در ادامه پیشروی‌ها ضد تروریست‌ها در استان ادلب، بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع را در این منطقه و حلب آزاد کرده و کنترل ده‌ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست گرفته‌اند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان