arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۲۹۳۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۲۰ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۰

روایت کوچک زاده از سبیل گذاشتنش و ورودش به کوی دانشگاه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: نماینده مردم تهران گفت: بنده زرنگی بعضی‌ها را نمی‌پذیرم که بخواهند با بزرگ کردن انحراف مشایی انحراف هاشمی را بپوشانند.

مهدی کوچک‌زاده عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی طی سخنانی در چهارمین نشست شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت که در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی در حال برگزاری است، اظهار داشت: همزمان با انتخابات ریاست جمهوری نهم یک سری ماجراها رخ داد که سر منشاء اختلاف سلیقه در اصولگرایان شد.

وی با بیان اینکه دولت احمدی‌نژاد از همان زمان مورد هجمه قرار می‌گرفت، افزود: یکی از دلایل تشکیل فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس هشتم برقراری تعامل مناسب با دولت بود که در آن موقع برخی نام اعضای فراکسیون را وکیل‌الدوله گذاشتند.

کوچک‌زاده ادامه داد: فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس با چند طرح جنجال‌برانگیز مواجه شد که وقف مراکز غیر‌انتفاعی و دانشگاه آزاد یکی از این موارد بود؛ این طرح زمانی به مجلس آورده شد که هیچ یک از اعضای اصلی فراکسیون انقلاب در مجلس نبودند.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: طرح کاهش تعرفه واردات خودرو با وجود مخالفت ما به تصویب رسید. آن زمان من می‌دیدم که برخی از افراد خاص که وارد کننده ماشین بودند، به مجلس رفت و آمد می‌کردند که بعدا هم رهبر انقلاب از این مسئله انتقاد کردند.

کوچک‌زاده به مصوبه مجلس که به حقوق مادام‌العمر معروف شد، اشاره کرد و گفت: بعد از تصویب این امر بنده و چند نفر از دوستان طرحی تهیه کردیم تا تبصره این ماده کلا حذف شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به خانه‌نشینی ۱۱ روزه احمدی‌نژاد ‌‌بعد از ماجرای وزیر اطلاعات ‌اشاره کرد و گفت: ما از گذشته جلساتی با آقای مصباح داشتیم و بعد از قضیه آقای احمدی‌نژاد هم به فکر افتادیم تا اقدامی کنیم که مجموعه علاقمندان به آرمان‌هایی که توسط احمدی‌نژاد پیگیری می‌شد، سرخورده نشوند.

کوچک‌زاده ادامه داد: ما چند نفر دیگر از نمایندگان با آقای مصباح ارتباط داشتیم و برخی افرادی که از دولت بیرون آمده بودند، به طور جداگانه جلساتی داشتند تا اینکه ما تصمیم گرفتیم با هم جبهه پایداری را تشکیل دهیم.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: جبهه متحد به دنبال ترویج یک گفتمان نیست و فقط می‌گوید که گفتمان‌های مختلف با هم ائتلاف کنند و یک لیست بدهند.

نماینده مردم تهران گفت: جبهه پایداری انقلاب اسلامی که آقای مصباح پیشنهاد دادند نامش این باشد، بنا ندارد که بعد از انتخابات کارش را تمام کند.

در ادامه این نشست کوچک‌زاده در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که از وی خواست در مورد جریان انحرافی‌ موضعش را اعلام کند، گفت: ما شاقول و معیار را نظر رهبری می‌دانیم و در جبهه پایداری معیار انحراف در واقع انحراف از معیار ولی است، حالا ممکن است این انحراف از سمت هاشمی، خاتمی، احمدی‌نژاد و یا مجلس باشد.

وی اظهار داشت: در شرایطی که رهبری می‌فرمایند من از ایرانی‌گری خوشم نمی‌آید، اگر کسی لوح کوروش را دست به دست کند، عمل انحرافی انجام داده است.

عضو جبهه پایداری تصریح کرد: بنده زرنگی بعضی‌ها را نمی‌پذیرم که بخواهند با بزرگ کردن انحراف مشایی انحراف هاشمی را بپوشانند؛ هاشمی می‌گوید بحران نمی‌خوابد مگر اینکه ما به رای مردم برگردیم. سؤال من این است؛ مگر ما از رای مردم گذشته‌ایم که بخواهیم به آن برگردیم.

وی افزود: ما به بخشی از رای مردم در خبرگان برگشتیم و دیدیم که خبرگان ریاست آقای هاشمی را برنتابید.

کوچک‌زاده اظهار داشت: آقای پورمحمدی 3 ساعت در مجلس حرف زد که بگوید اختلاس  3 هزار میلیارد کار مشایی بود و روز بعدش در دانشگاه علم و صنعت گفت که این قضیه ربطی به مشایی و بقایی ندارد.

کوچک‌زاده تصریح کرد: من آدمی را که هیچ گناهی نکند ولی ولایت را نپذیرد، در مقایسه با آدمی که مرتکب گناه می‌شود ولی زیر پرچم ولایت زندگی می‌کند، نمی‌پذیرم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری اظهار داشت: آیت‌الله مهدوی‌کنی مورد قبول ماست؛ ما در لیستی که به توصیه آقای مصباح تهیه کردیم، توجه نداشتیم که مثلا یک فرد در لیست دیگر هست یا نیست.

کوچک‌زاده افزود: افرادی که لیست ما را نوشتند، هیچ کدام ذی‌نفع نبودند، در حالی که در تبیین لیست‌های دیگر افراد ذی‌نفع تاثیر داشتند.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سؤالی دیگری گفت که سخنان علایی، افروغ و مطهری را در خصوص ولی فقیه سخیف می‌داند، ولی با کسانی که با این طور سخنان سخیف هم برخورد می‌کند، مخالف است.

عضو جبهه پایداری در خصوص یکی از دانشجویان که حضور نبویان و جلالی را در لیست جبهه پایداری نامناسب دانسته بود، گفت: این نظر شماست و البته ممکن است حرف شما هم درست باشد.

کوچک‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بنده نظرم در خصوص وزارت اطلاعات این است که این وزارتخانه باید به یک سازمان زیر نظر رهبری تبدیل شود ولی در مورد این موضوع در جبهه پایداری صحبتی نکرده‌ایم.

یکی ‌از دانشجویان ‌کوچک‌زاده و رسایی را همانند دوقلوها معرفی کرد و ‌خواست ‌کوچک‌زاده در مورد اقدامات رسایی توضیح دهد که ‌کوچک زاده خطاب به وی گفت که آقای رسایی خودش باید به این سؤال جواب دهد.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سؤال دیگری اظهار داشت: من با تشکیل هیاتی که بررسی کند تا ببینید چه چیزی باعث شکسته شدن دل رهبری شده مخالف نیستم اما با تشکیل کمیته‌هایی که دل رهبری را بیشتر بشکند، مخالفم؛ در بعضی کمیته‌هایی که در مجلس تشکیل شد، بعضی افراد پدر خواندگی می‌کردند.

عضو جبهه پایداری در بخش دیگر از سخنانش اظهار داشت: زمانی که قضیه کوی دانشگاه اتفاق افتاد، فردی به من زنگ زد و به من گفت که اینجا را به خاک و خون کشیدند. من همان موقع لباسم را عوض کردم و کلاه و عینک گذاشتم و یک سیبل هم گذاشتم و به کوی رفت، اما آن موقع آقای زاکانی با من تماس گرفت و من به او گفتم که الان در کوی هستم اما نمی‌توانم خودم را معرفی کنم و بعد هم آقای زاکانی و نادران در محل حاضر شدند و در نهایت هم زاکانی و نادران به توصیه ما در کمیته‌ای که تشکیل شده بود، حضور یافتند.

وی تصریح کرد: ما به دنبال حقوق دانشجویان بوده و هستیم و به هر کس که مقابل رهبری بایستد، مخالفیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در برخی مواقع کمیته‌هایی که در مجلس تشکیل می‌شد، احساسی بود، خاطرنشان کرد: بنده ندا آقاسلطان را فدایی توطئه‌ آشوبگران می‌دانم چراکه در زمان مرگ وی دو نفر بالای سرش بودند که هیچ کدام از آنها هم‌اکنون در ایران نیستند و ندا آقا سلطان را در واقع بازیگران خیابانی کشتند.

کوچک‌زاده با بیان اینکه من خیلی دموکرات نیستم، افزود: من بی غیرتی را مساوی با آزادی بیان نمی‌دانم.

نماینده مردم تهران در ادامه سخنان خود گفت: دلیل دارم که جنگ 33 روزه در زمان اصلاحات نمی‌توانست صورت بگیرد؛ رهبری هم در نماز جمعه به صراحت فرمودند که ما در جنگ 33 روزه دخالت کردیم.

کوچک‌زاده با بیان اینکه برخی افراد کل مملکت را به بچه‌ خود فروخته‌اند، گفت: معتقدم روزی که مردم این نظام را نخواهند، نظام از بین می‌رود.

عضو جبهه پایداری اظهار داشت: ما واقعا با جبهه متحد رقابت داریم و در جهت بالا بردن مشارکت هم فعالیت می‌کنیم.

وی افزود: بدترین توهین‌ها را از روز تشکیل جبهه پایداری به ما زدند و بعد هم گفتند که باید وحدت کنیم.

کوچک‌زاده در پایان گفت: حمایت آقای مصباح از جبهه پایداری ضمنی نیست بلکه صریح است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۴
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۸
1
74
واقعاتحملی می خواهد مثل کوه تابشه حرفهای این آدم رابخونی من که نتونستم
به قول یه بنده خدا می گفت اگه آدم 2تاشکم داشت یکیش راازدست حرف زورپاره می کرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۸
1
74
امثال كوچك زاده درمورد بزرگان صحبت نكنند.
نظرات بینندگان