کد خبر: ۵۲۹۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۴ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

سرمای کم سابقه در خوزستان؛ دزفول سفید پوش شد

بالگردهای هلال احمر استان به دلیل سرمای کم سابقه و بارش برف در برخی شهرهای خوزستان از جمله دزفول، جهت یاری رساندن به مردم و روستاییان به پرواز درآمدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرمای کم سابقه در این استان و بارش برف در اکثر نقاط برف خیز و همچنین شهرستان دزفول، تعدادی از مسیرهای تردد بخصوص در روستاهای شمالی را مسدود یا با مشکل مواجه نموده است.

در همین رابطه، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از امدادرسانی ها از طریق بالگرد به دهستان احمدفداله و روستای مودو در شهرستان دزفول و همچنین روستاهای وارگه-بردتازه-وارگه سبز تازه-وارگه خله تازه در شهرستان اندیکا خبر داد.

خدادادی افزود: در مجموع حدود ۴۵ خانوار در این مناطق امدادرسانی می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان به اقلام توزیعی در این عملیات ها اشاره نمود و گفت: بسته های مواد غذایی یکماهه، کیسه های آرد، پتو، موکت، روغن، برنج، چراغ والور و بسته های بسکویت جزو اقلام توزیع شده می باشند.

گفتنی است، بر اثر بارش سنگین برف در روزهای گذشته، راه ارتباطی ۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار و ۱۰۰ روستای زیر ۲۰ خانوار بخش شهیون در دزفول مسدود شده است.

با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی استان مبنی بر وقوع دماهای کمینه نزدیک به صفر و منفی در اغلب مناطق خوزستان، کمترین دمای ۲۴ ساعت گذشته در دهدز با -۰/۷ درجه گزارش شده است.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان