کد خبر: ۵۲۹۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۷ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

نتایج انتخابات درون حزبی در دو ایالت / بوته‌جج با 22 رای وکلای ایالتی در صدر، بایدن با 6 رای در قعر

دفتر مرکزی حزب دموکرات تعداد آراء وکلای ایالتی هر نامزد را بعد از دو انتخابات درون‌حزبی در دو ایالت آمریکا اعلام کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

با مشخص شدن نتایج مرحله دوم انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت «نیوهمپشایر»، دفتر مرکزی این حزب امروز (چهارشنبه) تعداد آراء وکلای ایالتی هر نامزد را اعلام کرد.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، «پیت بوته‌جج» ۳۸ ساله هم‌اکنون توانسته رأی ۲۲ وکیل ایالتی و سناتور «برنی سندرز» رأی ۲۱ وکیل ایالتی را به دست بیاورند و با اختلاف قابل توجه در صدر نامزدهای دموکرات قرار بگیرند.

بر این اساس، دیگر نامزدهای حزب دموکرات یعنی سناتور «الیزابت وارن» با ۸ رأی، «اِیمی کلوبوچار» با ۷ رأی و «جو بایدن» با ۶ رأی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

شبکه «سی.اِن.اِن» البته تعداد آراء ایالتی بوته‌جج را ۲۳ رأی گزارش کرد.

بدین ترتیب هنوز ۱۹۹۰ رأی موکل در ۴۸ ایالت دیگر آمریکا باقی مانده تا بعد از تقسیم شدن بین نامزدهای حزب دموکرات، کسی که بیشتری آراء ایالتی را دارد به عنوان نامزد اصلی این حزب برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ این کشور انتخاب شود.

انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا آبان‌ماه سال آینده برگزار می‌شود و فرد منتخب دموکرات‌ها باید در برابر «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی و نامزد جمهوری‌خواهان صف‌آرایی کند.

آیووا اولین ایستگاه رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال بود. فرآیند انتخابات درون‌حزبی که از روز سه‌شنبه با رأی‌گیری در ایالت آیووا آغاز شد، باید نهایتاً تا ژوئن ۲۰۲۰ در تمام ۵۰ ایالت آمریکا برگزار شود تا سرانجام در اواسط آن ماه در جلسه «مجمع ملی حزب دموکرات» نامزد این حزب برای رقابت با ترامپ انتخاب و معرفی شود.

پیشتر امروز دفتر حزب دموکرات در ایالت نیوهمپشایر اعلام کرده بود سندرز با ۲۵،۷ درصد پیروز انتخابات درون‌حزبی در این ایالت شده است.

بوته‌جج با 22 رای وکلای ایالتی در صدر، بایدن با 6 رای در قعر

منبع: فارس
نظرات بینندگان