کد خبر: ۵۲۹۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۶ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸

محاکمه پنج آمریکایی به اتهام تلاش برای فروش نفت ایران به چین

روزنامه چینی «ساوث چاینا مورنینگ پست» در گزارشی از محاکمه پنج نفر در آمریکا به جرم برنامه ریزی برای فروش نفت ایران به پالایشگاهی در چین خبر داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

این روزنامه روز پنجشنبه افزود، این افراد متهم هستند که برای فروش نفت ایران به یک پالایشگاه در چین برنامه ریزی می‌کردند.

بر اساس این گزارش، آمریکا مدعی است که این افراد به دنبال فروش دو محموله در ماه به چین بودند که سودی معادل ۲۸ میلیون دلار برایشان داشته است.

به نوشته این روزنامه، بر اساس قوانین آمریکا اگر جرم این افراد محرز شود ممکن است هر یک از آنها به ۲۵ سال زندان محکوم شده و جریمه‌ای یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلاری برای آنها در نظر گرفته شود.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که این پنج نفر در تگزاس و نیویورک دستگیر شده و قصد داشتند نفت خریداری شده تحریمی ایران را به چین بفروشند.

یکی از این افراد «دانیل رای لین» رییس شرکت خصوصی اسکات رویالتیس در تگزاس است که در امور فروش نفت و گاز فعالیت می‌کند.

دسیسه چینی و نقض مقررات تحریم و قوانین مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی بین‌المللی در آمریکا از اتهاماتی است که برای این پنج نفر در نظر گرفته شده است که بر اساس این گزارش بین جولای ۲۰۱۹ تا فوریه امسال به دنبال فروش نفت ایران به پالایشگاهی در چین بوده‌اند. نامی از این پالایشگاه برده نشده است.

نیکلاس هوین از نیویورک ، رابرت توایت، نیکلاس فوچز و بیل وانگ از تگزاس چهار آمریکایی دیگری هستند که به عنوان متهم معرفی شده‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان