کد خبر: ۵۲۹۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۶ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸

احداث دیوار در هند بخاطر ترامپ

هند در آستانه سفر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به این کشور در حال احداث دیوار ۴۰۰ متری در شهر احمد آباد است تا منطقه فقیر نشین این شهر را پنهان کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه خبری "ایندیا تودی" روز پنجشنبه گزارش داد: یک مقام هندی اعلام کرد که این دیوار به دلایل امنیتی در حال ساخت است و هدف از آن پنهان کردن بخش فقیر نشین شهر احمد آباد نیست.

اما پیمانکار این پروژه به خبرنگاران اعلام کرده است که دولت نمی‌خواهد زمانی که ترامپ در حال عبور از خیابان‌های شهر احمد آباد است، شاهد زاغه نشینان و محلات فقیر و پر جمعیت این شهر باشد.

این پیمانکار که خواست نامش بیان نشود گفت: به من دستور داده شده تا هرچه زودتر این دیوار را بسازم. بیش از ۱۵۰ کارگر به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند تا این طرح تمام شود.

یک مقام دولتی هند گفت: این دیوار بخشی از طرح زیبا سازی شهر احمد آباد است.

با این حال این دیوار چهارصد متری با ارتفاع ۳ متر موجب خواهد شد تا ترامپ شاهد حضور ۸۰۰ خانوار در منطقه زاغه نشین شهر احمد آباد نباشد.

ترامپ که ساخت یک دیوار در مرزهای آمریکا با مکزیک را به عنوان دستاورد ریاست جمهوری خود می‌داند، قرار است در ۲۴ و ۲۵ فوریه(۵ و ۶ اسفند) به هند سفر کند.

وی در استادیوم شهر احمد آباد در برنامه "ترامپ، چطوری؟" شرکت خواهد کرد. این برنامه مشابه برنامه برگزار شده برای نارندرا مودی نخست وزیر هند در ایالت تگزاس آمریکا با میزبانی ترامپ است.

زاغه نشینان احمد آباد بزرگ‌ترین شهر ایالت گجرات که خانه‌هایشان در پشت این دیوار از دیدها پنهان خواهد ماند، می‌گویند که دولت هند در حال به هدر دادن سرمایه ملی است.

پرواتبی مافابی یک زاغه نشین در شهر احمد آباد گفت: فقر و زاغه نشینی واقعیت زندگی ما است، اما دولت هند به دنبال مخفی کردن فقیران است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان